Wykończenie mieszkania – na co się przygotować?

  • 06.07.2022, 18:40
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Wykończenie mieszkania – na co się przygotować?

Podziel się:

Oceń:

Kwestia tego ile pieniędzy potrzeba na wykończenie mieszkania, jakich materiałów najlepiej użyć, jaka kolorystyka będzie najlepsza i jaki układ najbardziej funkcjonalny spędza sen z powiek wielu, nowych właścicieli mieszkań. Pewnym wyznacznikiem stylistycznym są mieszkania w dużych miastach dlatego też skupimy się na omawianiu wykańczania mieszkań w Gdańsku.

Co brać pod uwagę przy wykańczaniu mieszkania

Pierwszą i najważniejszą kwestią na jaką powinni zwrócić uwagę nabywcy mieszkań pragnący je wykończyć jest metraż mieszkania. Jest to niezbędny nie tylko do wyliczenia metrów kwadratowych materiałów, jakie należy zakupić, ale także do kosztów robocizny pobieranych przez fachowców. W tym momencie warto wspomnieć, iż nie wszyscy specjaliści od wykończeń przeliczają koszty na metry mieszkania. Wręcz przeciwnie – większość z nich uzależnia pobierane wynagrodzenie od rodzaju prac jaki mają wykonać. Inne ceny zaproponują fachowcy kładący płytki łazienkowe jedynie na podłodze łazienki, a inne fachowcy, którzy muszą wyłożyć płytkami również ściany. Podobnie jest z innymi elementami wykończenia – im bardziej wymyślne i niestandardowe, tym cena wykończenia będzie większa. Właściciele mieszkań w Gdańsku mają szeroki dostęp do różnego rodzaju materiałów wykończeniowych ze względu na to, że na obszarze tego miasta funkcjonuje bardzo dużo firm oferujących często dowóz materiałów w cenie zakupu. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest także wykończenie mieszkania zgodnie z własnym gustem. Używając materiałów, które nie do końca odpowiadają naszym potrzebom stylistycznym i kolorystycznym – po wykończeniu mieszkania – możemy odnosić wrażenie, że nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani z naszego wyboru. Właściciele bardzo nasłonecznionych mieszkań – jeśli nie ustalili wcześniej z deweloperem instalacji klimatyzacji – powinni pomyśleć o zainstalowaniu jej w momencie wykańczania mieszkania – jeszcze zanim ściany zostaną pomalowane. W przeciwnym razie, gdyby zdecydowali się na instalację klimatyzacji później, mogliby narażać się na koszta ponownego remontu.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – na co się przygotować

Ogromną zaletą mieszkań kupowanych od dewelopera jest fakt, iż znaczna większość z nich może dostosować układ ścian działowych według potrzeb Klienta jeśli Klient zgłosi taką potrzebę w odpowiednim momencie projektowania czy też budowy budynku. Wówczas właściciele mieszkań nie muszą martwić się o funkcjonalność wnętrza, co stanowi ogromną zaletę. Istnieją różne standardy deweloperskie wykończenia wnętrz – niektórzy deweloperzy za standard uznają położenie gładzi i malowanie ścian na biało, u innych jest to usługa dodatkowa. O tym, co znajduje się w standardzie deweloperskim dewelopera, z którym nawiązaliśmy bądź chcemy nawiązać współpracę najlepiej jest zaczerpnąć informację z umowy deweloperskiej. Kwestią na którą niewątpliwie warto zwrócić uwagę jest także zapis lub brak zapisu o ewentualnych korektach usterek realizowanych przez dewelopera. Tutaj istotną rolę odgrywa protokół zdania mieszkania, na którym obecny jest przedstawiciel firmy dewelopera oraz właściciele mieszkania lub ich przedstawiciele. Wówczas wspólnie oceniają oni stan mieszkania i ustalają ewentualne poprawki.

Zapoznaj się z ofertą dewelopera Activa jeżeli szukasz mieszkania w Trójmieście i okolicach. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe