Policjantka wraz z pierwszoklasistami odwiedziła strażaków

  • 13.05.2022, 09:46
  • redakcja
Policjantka wraz z pierwszoklasistami odwiedziła strażaków KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjantka wspólnie ze strażakami w ramach wspólnych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", zrealizowała kolejny obszar tego projektu pn. „Bezpieczny w domu". Policjanci oraz strażacy spotykali się z pierwszoklasistami z 3 szkół podstawowych uczestniczących w tym projekcie i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.

Od połowy kwietnia do 11 maja br. strażacy oraz policjantka zajmująca się profilaktyką prowadzili wspólne zajęcia edukacyjne pn. „Uczę się bezpieczeństwa". Projekt, którego liderem jest Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego i zakłada edukację dzieci w pięciu obszarach: bezpieczny w drodze do szkoły, bezpieczny w domu, bezpieczny w czasie ferii, bezpieczny w sieci, bezpieczny w czasie wakacji. W tych działaniach uczestniczą pierwszoklasiści z 3 wytypowanych szkół z powiatu tczewskiego.W ramach zajęć organizowanych na terenie Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Tczewie dzieci spotykały się z policjantką oraz strażakami, którzy przeprowadzili pogadanki w ramach obszaru „Bezpieczny w domu".

Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpiecznych zachowań podczas zagrożeń, w teorii, jak i praktyce z wykorzystaniem m.in. sprzętu pożarniczego, prezentacji multimedialnych oraz sali edukacyjnej OGNIK. Strażacy zaprezentowali również, jak rozprzestrzenia się dym, a także jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Dzieci zostały poinformowane o tym, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla i jak rozpoznać zagrożenia, które mogą je spowodować. Podczas spotkań zademonstrowano działanie czujnika czadu. Mali goście oprócz zdobytej wiedzy mogli porozmawiać z mundurowymi na wszystkie nurtujące ich tematy.

KPP Tczew

html_redakcja

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe