Kradł whisky i inne drogie alkohole. Za kradzież odpowie w recydywie

  • 12.05.2022, 07:00
  • redakcja
Kradł whisky i inne drogie alkohole. Za kradzież odpowie w recydywie KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych mężczyzna wchodził na teren jednego ze sklepów samoobsługowych, skąd ukradł alkohol i napoje o łącznej wartości ponad 1,5 tys. zł.

9 maja br. o godzinie 19.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie został powiadomiony o kradzieży sklepowej, do której miało dojść w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie miasta. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że na teren placówki handlowej wszedł mężczyzna, który ukradł z półek 4 butelki z alkoholem. Podczas wychodzenia ze sklepu został ujęty przez pracownika i przekazany funkcjonariuszom. Mundurowi zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do policyjnego aresztu, a towar został zwrócony do sklepu.

Według ustaleń policjantów zatrzymany mężczyzna miał też związek jeszcze z dwoma takimi kradzieżami w tym sklepie, do których doszło 5 i 6 maja br. Według ustaleń śledczych mężczyzna podczas tych kradzieży ukradł łącznie 11 butelek whisky oraz 7 napojów, gdzie spowodował straty na kwotę ponad 1,5 tys. zł. Śledczy wczoraj przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży, za które będzie odpowiadał w recydywie. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe