Co robi prezydent miasta w godzinach pracy?

  • 02.05.2022, 16:05
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Co robi prezydent miasta w godzinach pracy?

Podziel się:

Oceń:

Powszechnie wiadomo, aby zostały zrealizowane ciekawe pomysły, nie wystarczy tylko sam interesujący pomysł. Należy również włożyć w jego powodzenie dużo pracy. Od wielu lat odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, iż jednego i drugiego brakuje naszym włodarzom. Wielokrotnie już pisałem o tym, że Tczew coraz bardziej przypomina głęboko prowincjonalne miasteczko będące w stagnacji.

Obserwując nastroje społeczności lokalnej, nie jestem w tym przekonaniu odosobniony, a wręcz grono osób wyrażających dezaprobatę dla rządzących miastem dynamicznie się powiększa. Daje to pewną nadzieję, iż kolejne wybory samorządowe przewrócą lokalne układy i może nastąpi zmiana pokoleniowa, a za rządzenie miastem zabiorą się ludzie kreatywni i pracowici z wizją rozwoju. Ile szkody dla miasta robią od lat lokalni włodarze trudno wyliczyć, jednak staram się pokazywać skrajnie kontrowersyjne pomysły lub ich brak.

Często zadaje sobie pytanie - dlaczego tak się dzieje, że miasto przestaje być atrakcyjne, a młodzi mieszkańcy z Tczewa uciekają? Dzisiaj jest nas już tylko ok. 54.000 mieszkańców i to wynik sprzed półtora roku. Miasto bez charakteru staje się prowincjonalnym grajdołem. Żeby było jasne bardzo mnie to martwi, a rządzący miastem swoją postawą więcej niż tylko irytują. W zasadzie powinienem użyć kilku niecenzuralnych słów. Odpowiedź dlaczego tak się dzieje - nie jest zbyt skomplikowana. Obserwując sesje Rady Miejskiej trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia, aby nie zasnąć. Żadnej kreatywności, dynamiki działania, oznak profesjonalizmu. W zasadzie można określić, iż miasto wygląda tak jak Sesje Rady Miejskiej. Czy istnieje opozycja, która moderuje i kreuje własne pomysły? Opozycja, która kontroluje i nie dopuszcza do realizacji absurdalnych pomysłów, jak chociażby remontu basenu w centrum miasta? Może czasami pojawia się jakiś przebłysk. Jednak jest to tak marginalne zjawisko, iż odnoszę wrażenie, że opozycja nie istnieje.  Jeżeli w radzie programowej propagandowego pisma wydawanego przez Urząd Miejski, które pieje z zachwytu nad rozwojem miasta i dokonaniami prezydenta miasta (a jego nazwisko i zdjęcia pojawiają się kilka lub kilkanaście razy w każdym piśmie), zasiadają przedstawiciele „opozycji”, to o jakiej opozycji mówimy? A z miastem jest źle.

Jednak należy zadać sobie pytanie, dlaczego? Każdy poważny uczciwie pracujący człowiek wie, iż w godzinach pracy czas poświęcamy na zadania, które na wyznaczył pracodawca. A kim jest prezydent miasta? Pracownikiem zatrudnionym przez mieszkańców w konsekwencji wygrania wyborów i opłacany przez mieszkańców. W 2020 roku prezydent Tczewa zarobił około 140.000 zł (zeznania za rok 2021 jeszcze nie ma), więc możemy od niego wymagać dużo tym bardziej, że pchał się na to stanowisko sam.

A co robi prezydent Tczewa w godzinach pracy? Zauważyłem, iż w tym czasie jest aktywnym blogerem na facebooku. Tylko w marcu tego roku, w godzinach urzędowania od 8 do 16  prezydent Pobłocki dokonał 63 wpisów na swoim profilu fb. Nie był to przypadek, ponieważ w lutym, który jest krótkim miesiącem było to ok. 51 wpisów w godzinach urzędowania!!!, a w kwietniu nie jest lepiej. Kiedy pan panie prezydencie pracuje?  Być może jest to również przyczyna tego, iż prezydent Pobłocki nie miał czasu wziąć udział w ostatnich trzech Sesjach Rady Miasta?

Czy należy więc dziwić się, iż miasto systematycznie brnie w otchłań prowincji? Trzeba przyznać, że prezydenta Pobłockiego wszędzie pełno. O Internet jak widać zadbał sam, w propagandowym piśmie opłacanym przez samorząd jest gwiazdą, a większość uzależnionych lokalnych mediów rozpływa się z zachwytu nad prezydentem i jego dokonaniami.

Jednak w każdym szanującym się zakładzie pracy, taki pracownik zostałby zwolniony. Pan jest pracownikiem zatrudnionym przez mieszkańców i mam nadzieję, iż podczas nadchodzących przyszłorocznych wyborów samorządowych mieszkańcy wręczą panu wypowiedzenie. Potencjał Tczewa zasługuje na Prawdziwego Prezydenta Miasta.

 

[email protected]

https://www.facebook.com/olek.wojciechowski.1829/

 

 

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XYZ
XYZ 10.06.2022, 07:08
Jak jest się dennym prezydentem miasta to trzeba zastosować socjotechnikę oszukującą mieszkańców. A co jak, co to Pobłocki umie robić znakomicie.
Pracuś
Pracuś 16.05.2022, 07:59
Lansować to Pobłocki się potrafi i tylko tyle.
Joggi
Joggi 13.05.2022, 07:01
Żenada. Oczekiwałbym od prezydenta miasta innego rodzaju aktywności. Zamiast działać na rzecz miasta, działa na rzecz promocji własnej osoby! A to, że władze nie wiedzą jak zająć się miastem to żadna nowość
byle nie burdelu !!!
byle nie burdelu !!! 10.05.2022, 12:08
..w sumie to i tak nieźle ....pisowski eks marszałek
Kuchciński(pewnie nie on jeden) było nie było, niedawno jeszcze druga osoba w państwie, zabawiał się z nieletnimi prostytutkami ukraińskimi, z czego relację opartą na taśmach wideo, PRZED KOMISJĄ SEJMOWĄ złożył funkcjonariusz CBA - kwitując igraszki prominentnego PiSowca - jednym słowem OBRZYDLISTWO!!! (przesłuchanie dostępne w sieci)...tak więc politycy niech lepiej bawią się fejsem, niźli mieliby się łajdaczyć i stać się , co oczywiste, obiektem szantażu.
Te taśmy tłumaczą wyjątkową uległość administracji pisowskiej wobec ukraińców, z ich bezkarnością włącznie...bo jakoś nie znajduję nigdzie informacji o zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów sprawczyni chuligańskiego, co najmniej, ataku na przedstawiciela dyplomatycznego obcego państwa ...ciekawe, jakby smolińskiemu wylać na baniak wiadro pomyj , to czy sasin z kamińskim też by rozumieli emocje sfrustrowanego Polaka - obywatela II kategorii we własnym (chyba ?)państwie ?
Witold M.
Witold M. 10.05.2022, 06:27
Darmozjady biorą pieniądze i tylko się bawią nic nie robią dla mieszkańców.
będzie sie dzaiło ? :)
będzie sie dzaiło ? :) 10.05.2022, 12:31
zerknij na YT...wbij hasło "przesłuchanie janika"...to usłyszysz jak wygląda "prawdziwa zabawa" :)
agent janik oczywiście już nie pełni służby w cba :)))
DD
DD 05.05.2022, 13:45
Może prezydent ma pracę zdalną i robi to w wolnej chwili?
Jantjaro
Jantjaro 03.05.2022, 00:12
U mnie w robocie za siedzenie na facebooku w godzinach pracy od razu zwolnienie.
Zuzanna S.
Zuzanna S. 22.05.2022, 09:31
U mnie to samo za siedzenie w internecie na priv zaraz zwolnienie. Jak Pobłocki na to sobie pozwala to, co robią jego podwładni ? Przykład idzie z góry.

Pozostałe