Jednośladem bezpiecznie do celu – akcja profilaktyczna policji do rowerzystów

  • 21.04.2022, 14:24
  • redakcja
Jednośladem bezpiecznie do celu – akcja profilaktyczna policji do rowerzystów pixabay

Podziel się:

Oceń:

Za oknami aura coraz ładniejsza w związku z tym zaczyna się sezon na jednoślady. Na drogach naszego powiatu z dnia na dzień przybywa kierujących tymi pojazdami. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci od 1 kwietnia do 23 czerwca br. prowadzą akcję informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz ze zmianą pory roku, na naszych drogach jest więcej miłośników jednośladów tj. motocykli, motorowerów, rowerów oraz różnego rodzaju hulajnóg.

Przyjemność z jazdy tymi pojazdami zawsze musi iść w parze z dbaniem o bezpieczeństwo własne, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci od początku kwietnia prowadzą działania pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”, które mają na celu uświadomienie użytkownikom wymienionych pojazdów, że są niechronionymi uczestnikami duchu drogowego i w ich przypadku każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą może mieć tragiczne skutki. Prowadzona przez mundurowych akcja ma też promować właściwe zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, a także bycia widocznym na drodze.

 

Każdy uczestnik drogi inaczej postrzega ruch drogowy czy to będąc pieszym, motocyklistą, czy jako kierowca samochodu. Mundurowi przypominają, że zasada jest jedna - wszyscy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, każdy ma określone prawa i obowiązki.

Policjanci przypominają, że dla każdego jest miejsce na drodze. Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku uczestników drogi to niekorzystny czynnik wpływający na nasze wspólne bezpieczeństwo. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji jednośladu i samochodu, ten pierwszy ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe