Zatrzymanie sprawcy włamań do altan

  • 25.03.2022, 09:35
  • redakcja
Zatrzymanie sprawcy włamań do altan KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna ma związek z 2 włamaniami do altan ogrodowych, skąd ukradł wartościowe przedmioty. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.

22 marca br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że na ul. Orzeszkowej znajduje się poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusze, sprawdzając to miejsce, zauważyli i zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który był ścigany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna był ścigany nakazem doprowadzenia za niezapłaconą grzywnę i sąd skazał mężczyznę na karę 8 dni pozbawienia wolności. Stróże prawa zatrzymanego mężczyznę doprowadzili do miejscowej komendy.

 

Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymany 31-latek ma związek z dwoma włamania do altan ogrodowych, do których doszło na terenie miasta. Zdarzenia te miały miejsce w pierwszej połowie marca br. Według policyjnych ustaleń mężczyzna włamywał się do pomieszczeń, skąd kradł wartościowe rzeczy, w tym m.in. narzędzia, sprzęt agd. Łączne straty wyrządzone w wyniku przestępczej działalności sprawcy wynoszą prawie 400 zł.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie 2 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. 31-letni mieszkaniec Tczewa wpłacił zasądzoną karę grzywny w wysokości 200 zł, czym uniknął odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe