Zatrzymany 31-latek odpowie za kradzieże sklepowe

  • 14.02.2022, 15:22
  • redakcja
Zatrzymany 31-latek odpowie za kradzieże sklepowe KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych ten sam mężczyzna wchodził na teren jednego ze sklepów i ukradł przedmioty warte łącznie ponad 1,2 tys. zł. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 31-latkowi zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 lutego br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że kilka dni wcześniej doszło do kilku kradzieży na terenie jednego ze sklepów w mieście. Według ustaleń mundurowych te przestępstwa zostały popełnione przez tego samego sprawcę. Stróże prawa zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna, wchodząc na teren sklepu, ukradł z półek 3 perfumy i spowodował łączne straty na kwotę prawie 700 zł. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili tożsamość podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny. 10 lutego br. policjanci ustalili, że poszukiwany 31-latek znajduje się w miejscu zamieszkania, gdzie go zatrzymali, a następnie doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżą szczoteczek do zębów w tym samym sklepie, gdzie powstały straty na kwotę prawie 600 zł. W wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty na kwotę prawie 1,2 tys. zł.

Śledczy w miniony piątek przesłuchali zatrzymanego 31-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe