[WIDEO] Powstał Społeczny Komitet Upamiętnienia Romana Dmowskiego w Tczewie

  • 27.01.2022, 10:50
  • redakcja
spotkanie-komitetu1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

21 stycznia w restauracji Pod Orłem odbyło się inauguracyjne spotkanie Społecznego Komitetu Upamiętnienia Romana Dmowskiego w Tczewie. Tm samym zainicjowano debatę czy w Tczewie powinno powstać miejsce upamiętniające zasłużonego polityka międzywojnia.

Dodajmy, że rondo o którym mowa znajduje pomiędzy trzema wiaduktami: na 1-go Maja, im. Maciej Płażyńskiego i zabytkowego, krótkiego wiaduktu w kierunku os. Zatorze.

 

Udział w spotkaniu wzięli inicjatorzy akcji, czyli środowiska narodowe z prezesem pomorskiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej Rafałem Bucą na czele oraz zaproszeni radni. Pojawili się przedstawiciele dwóch ugrupowań - PnP i PiS, a swoje wsparcie wyrazili również posłowie: Kazimierz Smoliński i Michał Urbaniak Dyskusja była merytoryczna i udało się wypracować pewien konsensus. Wielu radnych, zanim jeszcze powstał Społeczny Komitet Upamiętnienia Romana Dmowskiego w Tczewie mówiło, że gotowi są poprzeć taką inicjatywę, choć z zastrzeżeniem, iż nie powinno się to odbyć kosztem zmiany nazwy ronda dworcowego, co początkowo było postulowane.

 

- W trakcie rzeczowej dyskusji udało się dojść do porozumienia i znaleźć, być może godniejszą formę uczczenia pamięci ojca niepodległości... Czas pokaże co z tego wyjdzie, nie mniej wydaje się, że różne środowiska ponad podziałami mogą działać razem w słusznej sprawie! - cieszy się Rafał Buca z Pomorskiego Oddziału MW.

 

(tomm)

html_redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alex
Alex 27.01.2022, 11:30
Uff, dobrze że inne miejsce. Próba nazwania ronda które już było nazwane (najlepszą z możliwych nazw dla tego miejsca) była totalną bzdurą.

Pozostałe