UWAGA! Rozbudowa „berlinki”. GDDKiA w Gdańsku ogłosiła przetarg na rozbudowę ważnego odcinka

  • 13.01.2022, 13:04
  • Wawrzyniec Mocny
UWAGA! Rozbudowa „berlinki”. GDDKiA w Gdańsku ogłosiła przetarg na rozbudowę… wikipedia.pl

Podziel się:

Oceń:

Ruszył przetarg na rozbudowę DK22 od Królewa Malborskiego do granicy województwa warmińsko-mazurskiego. Gruntownie zmieni się ponad 10-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 22. Nie tylko zyska nową nawierzchnię przystosowaną do ruchu ciężkich pojazdów, ale również ścieżkę pieszo-rowerową.

Na oferty potencjalnych wykonawców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka do 16 lutego 2022 r. Roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). O wyborze najkorzystniejszej oferty przesądzi cena za przeprowadzenie prac zgodnych z założoną

specyfikacją i wymaganiami jakościowymi.

 

Zakres prac

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz dostosowanie parametrów do wymaganej klasy technicznej – m.in. poprzez przystosowanie nawierzchni do obciążeń do 11,5 t/oś. Rozbudowa obejmie ok. 10,2 km drogi krajowej od granic administracyjnych Malborka

do granicy województwa pomorskiego z warmińsko – mazurskim, z wyłączeniem wcześniej przebudowanego skrzyżowania w Królewie Malborskim. Na trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, skorygowane łuki poziome, spadki poprzeczne, przebudowany system odwodnienia i zbiorników retencyjnych.

Ponadto zostaną przebudowane przepusty pod drogą krajową. Na całej długości odcinka zostanie zbudowana lub przebudowana ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscem postoju oraz kanał technologiczny. Prace budowalne przewidują również przebudowę kolidującej z inwestycją infrastrukturą techniczną.

 

Oczekiwane rezultaty

Inwestycja przyczyni się do zwiększenia przepustowości układu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa (m.in. poprzez rozdzielenie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego). Rozbudowa pozytywnie wpłynie również na jakość życia mieszkańców i środowisko

naturalne, m.in. dzięki obniżeniu poziomu hałasu, drgań oraz poprzez redukcję ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport.

 

Opr. (tomm)/GDDKiA w Gdańsku

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe