Nabijała tańsze produkty na kasę, od zakupionych droższych. Kilkanaście trefnych zakupów na kasie samoobsługowej

  • 30.12.2021, 14:52
  • redakcja
Nabijała tańsze produkty na kasę, od zakupionych droższych. Kilkanaście… pixabay

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy śledczy przesłuchali 44-letnią kobietę, którą podejrzewali o przestępstwo oszustwa. Mundurowi ustalili, że sprawczyni w jednym ze sklepów na kasie samoobsługowej, zamiast kasować produkty, które faktycznie wzięła z półek, na wyświetlaczu urządzenia zaznaczała inne, o zdecydowanie mniejszej wartości. 29 grudnia stróże prawa przedstawili 44-letniej mieszkance Tczewa zarzuty dotyczące oszustwa.

10 czerwca br. oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która w nieuczciwy sposób korzystała z samoobsługowej kasy w jednym z miejscowych sklepów. Wysłani na miejsce mundurowi ustalili, że 44-letnia tczewianka podczas zakupów korzystając z samoobsługowej kasy, zamiast kasować produkty, które faktycznie wzięła z półek, na wyświetlaczu urządzenia zaznaczała inne, o zdecydowanie mniejszej wartości. Przyjmujący zawiadomienie o popełnionym przestępstwie funkcjonariusze ustalili, że w wyniku tego zdarzenia powstały straty na kwotę prawie 90 zł.

 

Dodatkowo zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że podejrzewana kobieta czternastokrotne w tym sklepie oszukiwała podczas płatności w kasie samoobsługowej. Do tych zdarzeń dochodziło od maja do czerwca br. Jak ustalili mundurowi, w ten sposób w ciągu dwóch miesięcy sprawczyni oszukała sklep na kwotę prawie 500 zł. Wczoraj funkcjonariusze przesłuchali podejrzewaną kobietę, której przedstawili zarzuty dotyczące oszustwa, do których się przyznała i dobrowolnie poddała karze.

 

Policjanci informują, że nabijanie na kasę tańszych produktów zgodnie z prawem traktowane jest jako przestępstwo oszustwa, za co może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe