Sprawca kradzieży roweru za kratkami. Jednoślad odzyskano!

  • 28.11.2021, 08:00
  • Wawrzyniec Mocny
Sprawca kradzieży roweru za kratkami. Jednoślad odzyskano! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci przesłuchali 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Mundurowi ustalili, że sprawca ukradł rower pozostawiony na jednej z ulic w Gniewie i spowodował straty na kwotę tysiąca złotych. Stróże prawa odzyskali skradziony jednoślad, którego zwrócili właścicielowi. Śledczy przedstawili 20-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut dotyczący kradzieży.

18 sierpnia br. gniewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło minionej nocy na ul. Dolny Podmur. Zajmujący się sprawą mundurowi ustalili, że sprawca w tym czasie ukradł rower oparty o ścianę budynku, który nie był w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę tys. złotych.

 

Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, zajmując się tę sprawą, ustalili, że związek z tą kradzieżą ma 20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Funkcjonariusze po tych ustaleniach przesłuchali podejrzewanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzut dotyczący kradzieży, do którego się przyznał. Stróże prawa po ustaleniu gdzie znajduje się skradziony jednoślad, odzyskali go i zwrócili właścicielowi. Teraz losem 20-letniego mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

 

KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe