Gheorghi N. skazany Morderca resztę życia spędzi w wiezieniu. Odpowiada za zabójstwo, molestowanie seksualne i kradzieże...

  • 26.11.2021, 09:10
  • Wawrzyniec Mocny
Gheorghi N. skazany Morderca resztę życia spędzi w wiezieniu. Odpowiada… Collage redakcja

Podziel się:

Oceń:

KOCIEWIE. Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności usłyszał w piątek Gheorghi N., który w styczniu 2019 roku z zimną krwią zamordował mieszkańca gminy Pelplin, zadając mu kilkanaście ciosów nożem. Tej samej doby 46-letni wówczas obywatel Mołdawii dokonał kradzieży i napastował seksualnie nastolatkę. Dzień później dokonał rozboju na innej kobiecie. 48-letni Mołdawianin podczas rozprawy błagał o litość, jednak sąd nie miał wątpliwości. - Nie ma powodu, żeby oskarżonego skutecznie nie eliminować ze społeczeństwa - uzasadnił sędzia Andrzej Rydzewski. W przeszłości oskarżony odsiadywał wyrok m.in. za morderstwo, czy rozbój z użyciem siekiery. Wyrok jest prawomocny.

Zadał 11 ciosów nożem

Na sprawcę typowany był 46-letni wówczas Mołdawianin z bogatą przeszłością kryminalną. Mężczyznę zatrzymano następnego dnia (21 stycznia 2019 roku), w związku z możliwością popełnienia przez niego przestępstwa kradzieży oraz rozboju.

 

- Sprawca wszedł do domu pokrzywdzonego, wykorzystując niezamknięte na klucz drzwi. W przedpokoju zostawił swoje buty i schodami wszedł na strych, gdzie zaskoczył go właściciel domu - mówi prok. Grażyn Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Mężczyzna zaatakował go, zadając mu kilkanaście ciosów nożem. Hałasy usłyszała partnerka pokrzywdzonego, która zauważyła uciekającego napastnika oraz spadającego ze schodów pokrzywdzonego. Gdy zauważyła krew wybiegła po pomoc. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Podjęte czynności reanimacyjne przez przybyły na miejsce zespół pogotowia okazały się nieskuteczne. Mężczyzna zmarł - dodaje.

 

Ukradł 5 par butów…

Przed morderstwem, w nocy z 19 na 20 stycznia 2019 roku w Pelplinie, wykorzystując niezamknięte drzwi wejściowe, wszedł do domu i dokonał kradzieży 5 par butów oraz sprzętu do gry w badmintona o łącznej wartości 570 zł. Tej samej nocy, około godz. 1.00 w Rożentalu, przemocą doprowadził nastolatkę do poddania się innej czynności seksualnej, natomiast 20 stycznia dokonał rozboju na kobiecie, która wyszła pobiegać. Stosując wobec niej przemoc zabrał telefon komórkowy oraz słuchawki douszne o łącznej wartości 600 zł.

Przyznał się do zabójstwa

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego mężczyzna przyznał się do zabójstwa, kradzieży oraz rozboju. Nie przyznał się do zarzutu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym. Złożył wyjaśnienia.

Sąd I instancji orzekł wobec oskarżonego karę dożywotniego pozbawienia wolności. Obrońca złożył apelację, twierdząc, że jego klient działał w samoobronie.

 

W miniony piątek Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok dożywocia, uzasadniając, że nie ma powodu, żeby oskarżonego skutecznie nie eliminować ze społeczeństwa i nie rokuje on żadnych nadziei resocjalizacyjnych.Prokurator zaznaczał, że w tym przypadku nie może być mowy o żadnych okolicznościach łagodzących.Gheorghi N. błagał w sądzie o litość i prosił o łagodniejszy wymiar kary.

 

Spędził w więzieniu 25 lat

Jak ustaliliśmy, mężczyzna większość swojego życia odsiedział w mołdawskim wiezieniu. Był skazany m.in. za morderstwo, włamanie, czy rozbój z użyciem siekiery. Skazany 48-latek, podczas popełniania przed dwoma laty przestępstw, przebywał w Polsce na podstawie wizy zaledwie od 12 dni…

 

Jacek Trzosowski

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe