Trwa planowana rozbudowa Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2

  • 19.11.2021, 08:35
  • Wawrzyniec Mocny
Trwa planowana rozbudowa Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 Fot. S. Balda

Podziel się:

Oceń:

Inwestycja w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Gdańskiej w Tczewie przebiega zgodnie z harmonogramem. Dzięki pracom szkoła zyska nowy segment o powierzchni 625 m2. Tym samym cała szkoła znajdzie się w jednej nieruchomości.

W listopadzie prace koncentrowały się na wznoszeniu ścian pierwszej kondygnacji budynku, schodów i stropu pomiędzy parterem a pierwszym piętrem. Nowy segment będzie połączony z obecnym gmachem szkoły.

Jak informuje Urząd Miejski w Tczewie. Na parterze oraz na piętrze budynku zlokalizowane zostaną po trzy klasy szkolne oraz węzły sanitarne i klatka schodowa. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobudowanie segmentu do budynku przy ul. Gdańskiej, pozwoli zrezygnować z drugiego obiektu, a to usprawni pracę szkoły – uczniowie i nauczyciele nie będą musieli przemieszczać się pomiędzy budynkami i obniżą się koszty utrzymania placówki. Koszt zadania to ok. 3 mln zł, termin wykonania mija w sierpniu 2022 r.

 

Opr. (tomm)/UM w Tczewie

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe