Tczewska drogówka podsumowała akcję „Prędkość”. Ukarano 29 kierowców

  • 04.10.2021, 08:58
  • Wawrzyniec Mocny
 Tczewska drogówka podsumowała akcję „Prędkość”. Ukarano 29 kierowców KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Takie akcje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi w tym czasie objęli również nadzorem miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których miało dochodzić do przekroczeń prędkości. 29 piratów drogowych zakończyło podróż z mandatami i punktami karnymi.

Stróże prawa apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zadbanie o swoje bezpieczeństwo i innych.

 

W swojej codziennej służbie funkcjonariusze z sekcji ruchu drogowego reagują na wszelkie zakłócenia porządku i bezpieczeństwa na drodze. Trwające w danym dniu działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa, pozwalają policjantom szczególnie mocno skupić się na jednym, wybranym elemencie systemu bezpieczeństwa, który wymaga poprawy. Wczoraj policjanci z ruchu drogowego pełnili służbę na drogach powiatu tczewskiego i uczestniczyli w działaniach „Prędkość”. Stróże prawa uświadamiali kierujących łamiących przepisy ruchu, jakie zagrożenia niesie za sobą nadmierna prędkość. Mundurowi w trakcie działań skontrolowali 57 samochodów, co dało 29 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości.

 

W trakcie czwartkowych działań „Prędkość” funkcjonariusze swoją uwagę skoncentrowali również na miejsca wskazane przez internautów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których miało dochodzić do przekroczeń prędkości.

 

Takie działania jak wczorajsze prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną. Jest to taka prędkość, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę naszego auta, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, obrażenia ciała oraz koszty materialne ponoszą je także inni uczestnicy ruchu.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczewskiego

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe