35-latek odpowie za przywłaszczenie laptopa oraz pieniędzy

  • 27.09.2021, 09:52
  • Wawrzyniec Mocny
35-latek odpowie za przywłaszczenie laptopa oraz pieniędzy KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przywłaszczenie laptopa oraz pieniędzy. Stróże prawa odzyskali przywłaszczony przedmiot, który zwrócili właścicielowi. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące przywłaszczenia. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

21 września br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie jednego z parkingów doszło do przestępstwa przywłaszczenia mienia. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło 20 września br. na ulicy Ogrodowej w Tczewie. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca w tym zdarzeniu przywłaszczył sobie torbę, w której znajdował się laptop oraz pieniądze. Policjanci przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie ustalili, że powstały straty na kwotę prawie 4 tys. zł.

23 września tczewscy kryminalni ustalili, że związek z tę sprawą ma 35-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali. Mundurowi, pracując dalej nad tym zdarzeniem, ustalili, gdzie aktualnie znajduje się skradziony laptop i tam go zabezpieczyli. Stróże prawa odzyskany przedmiot zwrócili właścicielowi.

 

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 35-latkowi zarzuty przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają! Jeśli znaleźliśmy jakąś rzecz, to musimy ją oddać właścicielowi. Tak stanowi prawo! Kiedy sami nie jesteśmy w stanie ustalić właściciela znalezionej rzeczy, możemy z prośbą o pomoc zwrócić się do instytucji publicznych, takich jak: policja, czy Biuro Rzeczy Znalezionych. W przeciwnym razie dopuszczamy się przywłaszczenia, które jest przestępstwem lub wykroczeniem, w zależności od wartości znalezionej rzeczy.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe