Gniewianie już to mają! Wybieg dla psów: ławeczka i „plac zabaw” dla czworonogów w miejskim parku!

  • 09.09.2021, 09:40
  • Wawrzyniec Mocny
Gniewianie już to mają! Wybieg dla psów: ławeczka i „plac zabaw” dla czworonogów… UMiG Gniew

Podziel się:

Oceń:

Pomysłodawczynią projektu jest gniewianka Żaneta Jurga, która pozyskała na ten cel środki z budżetu gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej. Dzięki temu mieszkańcy zyskali wygodne, profesjonalne miejsce do wyprowadzania czworonogów. W tym miejscu nie brakuje także „placu zabaw” dla psów.

Wydzielona strefa stanowi przyjazne miejsce dla wszystkich właścicieli psów, w którym mogą aktywnie spędzić czas na zabawie. Wybieg wyposażony jest w drążek z regulacją wysokości, slalom oraz elementy małej infrastruktury. To prawdziwa gratka dla każdego czworonoga i jego opiekuna.

 

- Uznałam, iż korzystanie z takich form współdecydowania w naszym środowisku jak inicjatywa lokalna jest dobrą okazją do robienia czegoś dobrego - mówi pomysłodawczyni inicjatywy Żaneta Jurga. - Dobrze czuje się w roli społecznika, zawsze staram się robić coś dla innych. Sama posiadam psa i widzę potrzebę powstania takich miejsc. Wraz z mężem osobiście zaangażowaliśmy się w realizację tego projektu, poprzez własny wkład pracy przy budowie tego miejsca. Według nas to bardzo ważna inicjatywa. Mamy nadzieję, że powstała przestrzeń spełni oczekiwania właścicieli czworonogów, którzy w tym miejscu będą mogli aktywnie spędzać czas ze swoimi pupilami. Działanie na rzecz lokalnej społeczności daje mi dużo satysfakcji. Dziękuję włodarzom gminy Gniew i Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wsparcie mojego pomysłu, dofinansowanie projektu oraz za jego sprawną i szybką realizację.

 

Opr. (tomm)/Fot. UMiG Gniew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe