Wyrobili nową kartę SIM i wyczyścili konto. Kto rozpoznaje oszusta? Apel o ostrożność!

  • 09.09.2021, 08:53
  • KWP Gdańsk
Wyrobili nową kartę SIM i wyczyścili konto. Kto rozpoznaje oszusta? Apel…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci prowadzą sprawę kradzieży 300 000 złotych z konta mieszkanki powiatu lubartowskiego. Sprawcy wyrobili u operatora sieci komórkowej nową kartę sim i dzięki temu zatwierdzali operacje finansowe po włamaniu na jej konto. W wyniku szybko podjętych działań ponad 200 tysięcy złotych udało się odzyskać. Lubartowscy policjanci zatrzymali do sprawy 32-letnia mieszkankę Warszawy. Ustalili też, że część pieniędzy wypłacił mężczyzna w jednym z kantorów w Słupsku. Jego wizerunek został zarejestrowany przez monitoring. Osoby, które go rozpoznają prosimy o kontakt. Informację ,można przekazać anonimowo pod nr tel. 47 812 - 52 - 90 lub 112.

Do kradzieży pieniędzy z konta bankowego pokrzywdzonej doszło w maju tego roku. Na numer telefonu zgłaszającej przyszła wiadomość sms od operatora sieci, że zgodnie z dyspozycją operator przyjął zlecenie wymiany karty sim. Karta sim pokrzywdzonej została zdezaktywowana. W tym samym czasie zadzwoniła ona do banku w którym posiadała rachunki bankowe i została poinformowana o wypłacie środków z obu kont bankowych na łączną kwotę ponad 300 000 złotych. Kobieta natychmiast zgłosiła sprawę kradzieży w lubartowskiej komendzie.

W wyniku podjętych czynności została zatrzymana osoba na której dane osobowe zostało założone konto, gdzie środki zostały przelane. Jest to 32-letnia mieszkanka Warszawy. W wyniku szybko podjętych działań i czynności ponad 200 tysięcy złotych udało się odzyskać. W sprawie cały czas ustalane są kolejne nowe okoliczności i fakty.

Osoby, które posiadają informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu danych osobowych lub informacje mogące ustalić miejsce przebywania mężczyzny proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie pod numerem telefonu: 47 81 252 90.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci apelują o zachowanie  czujności. Pamiętajmy, nigdy nie przekazujmy osobom postronnym naszych danych wrażliwych, takich jak: seria i numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, nasz numer pesel i innych informacji, które mogłyby być wykorzystane w celu oszustwa. Każdą próbę oszustwa należy niezwłocznie zgłosić na Policję.

KWP Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
maska Zorro:)
maska Zorro:) 13.09.2021, 11:12
...wiem, ze nie tylko po samej facjacie można zidentyfikować człowieka, ale w dzisiejszych "maseczkowych" czasach trzeba być kompletnym idiotą, wyzbytym krzty rozumu i rozsądku, aby publikować fotkę zamaskowanej osoby z apelem o rozpoznanie !!!
...w każdym razie osoba podejrzana, jak widać na załączonym obrazku, stosuje się do światłych rad naszych warszawskich dobroczyńców i ich pseudomedycznych doradców- ma maseczkę i trzyma dystans :))złapią podejrzanego,kiedy przyjdzie na którąś z kolei dawkę "szczepionki"... :))))

Pozostałe