Komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego na obwodnicy Pelplina

  • 08.09.2021, 10:57
  • Wawrzyniec Mocny
Komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego na obwodnicy Pelplina KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

6 września tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się na obwodnicy Pelplina w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła osoba podróżująca samochodem marki Proton. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

 

Do takiego zdarzenia doszło 30 sierpnia br. na obwodnicy Pelplina. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód osobowy miał uderzyć w słup oświetleniowy. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 31-letni kierowca samochodu marki Proton jadąc obwodnicą Pelplina, nie dostosował prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup oświetleniowy oraz barierki. Kierowca samochodu uciekł z miejsca wypadku. Policjanci zatrzymali 31-letni mieszkańca powiatu tczewskiego, wobec którego sąd zastosował tymczasowy areszt. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 45-letni pasażer samochodu zmarł.

 

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe