Płacił znalezioną kartą bankomatową. Teraz stanie przed sądem

  • 14.07.2021, 21:08
  • Źródło: KPP Tczew
Płacił znalezioną kartą bankomatową. Teraz stanie przed sądem Policja

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca po znalezieniu karty płatniczej 2 razy zdążył zapłacić nią zbliżeniowo za zakupy, a następnie po jej zablokowaniu jeszcze 2 razy próbował zapłacić nią za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące 2 kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowań tego przestępstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

30 czerwca br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu portfela, w którym znajdowały się pieniądze dokumenty oraz karta płatnicza. Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawca 26 czerwca br. na ulicy Chełmońskiego w Tczewie odnalazł zgubione przedmioty, a następnie korzystając z karty płatniczej, zdążył 2 razy zapłacić zbliżeniowo za zakupy. Dodatkowo śledczy ustalili, że sprawca po zablokowaniu karty dwa razy ponownie próbował zapłacić nią za zakupy. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 100 złotych.

Sprawą tą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego tczewskiej Policji. Stróże prawa zabezpieczyli monitoring, gdzie widać mężczyznę, który mógł mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Wizerunek tego sprawcy natychmiast opublikowano w mediach. Dzięki uzyskanym informacjom kryminalni ustalili, że sprawcą tego zdarzenia jest 49-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali.

Śledczy przesłuchali już mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące 2 kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowań tego przestępstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kociewiak
Kociewiak 18.07.2021, 09:20
niech oskarzony zadzwoni do neumana POmoc prawna i nietykalnosc gwarantowana

Pozostałe