Skutki gwałtownej nawałnicy. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy!

  • 13.07.2021, 12:16
  • Wawrzyniec Mocny
Skutki gwałtownej nawałnicy. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy! KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Alerty służb meteorologicznych niestety się potwierdziły. Po fali gorąca, przyszły spodziewane w naszym klimacie gwałtowne burze z wiatrem dochodzącym do 100 km/godz. 12 lipca, w poniedziałek na terenie powiatu tczewskiego strażacy odnotowali 61 zdarzeń, w których usuwali skutki gwałtownych opadów deszczu i wichur.

Zapowiedzią tego co może nadejść był zalany wiadukt w Czarlinie i Górki Przemysłowe, do których to zdarzeń doszło 9 lipca (piątek).

 

- W głównej mierze dochodziło do zalania piwnic lub pomieszczeń, których poziom podłogi był równy z poziomem gruntu – informuje mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik prasowy KP PSP w Tczewie. - Były to zarówno budynki mieszkalne, jak i budynki gospodarcze. Zalane były także drogi, m. in. DK91 pod wiaduktem w Czarlinie. Strażacy usuwali również połamane drzewa i konary.

 

(tomm)/ Fot. KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe