Podjechały ciężarówki bez dokumentów. Próba składowania nielegalnych odpadów w Tczewie?

  • 26.06.2021, 13:46
  • redakcja
Podjechały ciężarówki bez dokumentów. Próba składowania nielegalnych odpadów… Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Skontaktowaliśmy się z właścicielem hali magazynowych na terenie przemysłowym Tczewa. Przedsiębiorca prowadzi ich wynajem z przeznaczeniem na gromadzenie głównie produktów spożywczych i AGD. Tymczasem 22 czerwca (wtorek) przyjechały dwie ciężarówki załadowane, jak stwierdził, chemikaliami. Jeden z tirów zdążył rozładować transport.

Przedsiębiorca wieczorem tego dnia zorientował się co to za transport i powiadomił policję

 

- Kierowcy, którzy prowadzili ciężarówki z niebezpiecznymi materiałami nie posiadali niezbędnych dokumentów – relacjonuje przedsiębiorca. - Od razu pozmieniali kłódki najmowanych pomieszczeń. Jakiś czas potem postanowiłem sprawdzić co to za transport. Zauważyłem w magazynie dziwne zbiorniki. Musieli zdążyć rozładować już jedną ciężarówkę. Postanowiłem powiadomić służby i media. Obawiam się, że chodzi o pozbywanie się niebezpiecznych odpadów.

 

Jak się dowiedzieliśmy, sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie (przesłuchiwała przedsiębiorce w ostatni piątek) oraz Prokuratura Rejonowa w Tczewie. Sprawą zainteresował się także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku.

 

- Tir jeszcze w piątek stał załadowany w opisanym miejscu w asyście policji. Zanim przyjechała policja dwóch młodych chłopaków siedzących w samochodzie osobowym odjechało. Sądzę, że mogły to być osoby wynajęte do rozładunku. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało niewinnie. Początkowo policjanci niechętnie sprawdzali transport, ale jak tylko zorientowali się, że coś jest nie tak zaczęto szczegółową kontrolę. Przyjechała na miejsce m.in. straż pożarna i jakieś inne służby.

 

23 czerwca, biegły sądowy pobrał próbki. Na miejscu oględziny przeprowadzili inspektorzy WIOŚ.Służby na miejscu przeprowadzały czynności. Trwają procedury służb.

Więcej w najbliższym wydaniu Gazety Tczewskiej.

 

(tomm)

 

 

html_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tczewiak
tczewiak 03.08.2021, 20:58
Czy sprawcy zostali znalezieni? Czy poniosą konsekwencje?
Czy jak zwykle problem będzie zamieciony pod dywan..
Jak sie przed takim procederem ustrzec? Nie zawsze jest możliwość kontrolowajia najemcy
Zaniepokojony
Zaniepokojony 27.06.2021, 18:17
Ciekawe co to za świństwo?

Pozostałe