Prezes ZUOS Marcin Cejer odwołany z funkcji prezesa. Kto zostanie nowym zarządcą zakładu?

  • 10.06.2021, 13:45
  • Wawrzyniec Mocny
Prezes ZUOS Marcin Cejer odwołany z funkcji prezesa. Kto zostanie nowym… ZUOS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu, z dniem 9 czerwca, Marcina Cejera z funkcji prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie.

 

- Powodem odwołania były obawy o zakłócenia w funkcjonowaniu spółki – informuje Malgorzata Mykowska, w komunikacie skierowanym do mediów. - Odwołanie prezesa nie wpłynie negatywnie na jakość usług świadczonych przez zakład na rzecz mieszkańców Tczewa oraz ponad 20 innych gmin. Marcin Cejer był prezesem ZUOS sp. z o.o. od 2016 r. Obecnie jego obowiązki pełni prokurent. Nowy prezes zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

 

Ratusz podaje lakoniczny, bardzo ogólny powód odwołania prezesa M. Cejera. Na lamach Gazety Tczewskiej wielokrotnie podnosiliśmy problem uciążliwego, mówiąc wprost smrodu z tczewskiego wysypiska.

Czy powodem rozstania ratusza z menadźerem jest nierozwiązanie tej kwestii? A może niezadowolenie prezydenta Mirosława Pobłockiego z tego jak funkcjonował do tej pory ZUOS?

Na te pytania nie znajdziemy odpowiedzi w oficjalnym komunikacie...

O tym kto zostanie nowym prezesem ZUOS-u zadecydują wyniki konkursu, który zostanie zorganizowany wkrótce.

Obecnie zakład zatrudnia blisko 150 osób.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe