Nietrzeźwy 62-latek znieważył interweniujących policjantów

  • 10.06.2021, 09:27
  • Wawrzyniec Mocny
Nietrzeźwy 62-latek znieważył interweniujących policjantów KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który znieważył ich podczas interwencji. Zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnej celi. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący znieważenia funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi kara do roku więzienia.

7 czerwca br. o godzinie 15.45 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Pomorskiej znajduje się agresywny mężczyzna, który ma zaczepiać ludzi. Wysłani na miejsce funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego na pobliskim przystanku autobusowym zauważyli mężczyznę, który w tym czasie uderzał metalowym przedmiotem w wiatę przystankową. Mundurowi, widząc niewłaściwe zachowanie mężczyzny, natychmiast rozpoczęli interwencję. 62-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego nie stosował się do wydawanych poleceń przez funkcjonariuszy. Mundurowi pouczali mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak ten nie reagował na ich polecenia, a jego agresja narastała. W związku nietrzeźwością mężczyzny, który stwarzał zagrożenie dla przechodniów, policjanci postanowili zatrzymać go do wytrzeźwienia. Dodatkowo podczas tych policyjnych czynności, zatrzymywany mieszkaniec powiatu tczewskiego zaczął znieważać i wyzywać stróżów prawa. Wobec agresywnego mężczyzny mundurowi byli zmuszeni użyć siły fizycznej oraz kajdanek, aby doprowadzić go do radiowozu, a następnie do policyjnego aresztu.

 

Wczoraj po wytrzeźwieniu 62-latek usłyszał zarzut dotyczący znieważenia interweniujących wobec niego policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe