Starszy mężczyzna zaatakował 16-latka, po czym go okradł...

  • 04.06.2021, 14:37
  • redakcja
Starszy mężczyzna zaatakował 16-latka, po czym go okradł... KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju. Według ustaleń mundurowych sprawca najpierw szarpał 16-latka, a następnie ukradł mu z portfela pieniądze. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący rozboju.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju. Według ustaleń mundurowych sprawca najpierw szarpał 16-latka, a następnie ukradł mu z portfela pieniądze. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący rozboju. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

1 czerwca br. o godzinie 15.30 policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło chwilę wcześniej na jednej z ulic w mieście. Zajmujący się sprawa mundurowi ustalili, że sprawca podszedł do 16-latka i poprosił go o drobne pieniądze na jedzenie. Jak ustalili stróże prawa, gdy małoletni wyciągnął portfel, sprawca zaczął go szarpać, a następnie ukradł mu z portfela 200 zł.

 

Policjanci zajmujący się tym zdarzeniem ustalili dokładne okoliczności tego przestępstwa oraz ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 53-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mundurowi w miejscu zamieszkania zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy.

 

W minioną środę (2 czerwca) zatrzymany 53-latek został doprowadzony przez funkcjonariuszy do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego przez śledczych usłyszał zarzut dotyczący rozboju. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (red.)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe