Upamiętnili uchwalenie Konstytucji Majowej. Starosta Tczewski, lokalni samorządowcy i działacze złożyli kwiaty pod tablicą konstytucji

  • 03.05.2021, 16:20
  • Wawrzyniec Mocny
Upamiętnili uchwalenie Konstytucji Majowej. Starosta Tczewski, lokalni… Starostwo Powiatowe w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W tym roku obchodziliśmy kolejną, 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia tegoroczne uroczystości zostały ograniczone do uroczystej Mszy św. intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kościele Farnym w Tczewie. Mszę Świętą koncelebrował ks. Prałat Marian Szczepiński, wikariusz biskupi.

Po mszy, delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową na Skwerze Konstytucji 3 Maja. W imieniu władz samorządowych powiatu tczewskiego wiązankę złożył Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn oraz Komendant Powiatowej Policji w Tczewie – Marcin Malinowski. Kwiaty złożyli również: Senator RP – Ryszard Świlski, Poseł na Sejm RP – Kazimierz Smoliński, Radni Rady Powiatu Tczewskiego, Konwent Organizacji Kombatanckich Powiatu Tczewskiego, Bractwo Kurkowe oraz przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

 

Uroczystości odbyły się z zachowaniem wszelkiego rodzaju zasad bezpieczeństwa i przepisów dotyczących zgromadzeń obowiązujących w czasie pandemii.

 

Jednocześnie przypominamy, że od 30 kwietnia do 5 maja na Skwerze Konstytucji 3 Maja można oglądać wystawę pt. Konstytucja 3 Maja, przygotowaną przez Fabrykę Sztuk. Po 5 maja wystawa zostanie przeniesiona na Bulwar Nadwiślański, gdzie będzie można ją zwiedzać do 24 czerwca.

 

Opr. (tomm)

Fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (16)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe