100 urodziny mieszkanki Jaźwisk

  • 22.04.2021, 15:00
  • Źródło: Gmina Gniew
100 urodziny mieszkanki Jaźwisk

Podziel się:

Oceń:

Pani Maria Małkowska 15 kwietnia obchodziła jubileusz swoich setnych urodzin. Wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opaleniu w intencji Jubilatki, której przewodniczył ks. proboszcz Waldemar Opłatkowski.

W tym wyjątkowym dniu Pani Marii towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele, sąsiedzi oraz władze samorządowe. W uroczystości udział wziął burmistrz Maciej Czarnecki wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Renatą Ebłowską. Nie zabrakło również przedstawicieli Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie, którzy wspierają mieszkankę naszej gminy. Z rąk zgromadzonych gości Solenizantka odebrała prezenty, kwiaty oraz serdeczne życzenia.

Podczas modlitwy duchowny bardzo ciepło mówił o najstarszej parafiance. Pani Maria jest niezwykle wierzącą osobą. W swoim niekrótkim życiu nie opuściła z własnej woli ani jednej niedzielnej mszy świętej. To wyjątkowe świadectwo głębokiej wiary i więzi z Bogiem.

Choć pani Maria mieszka w równie wiekowym domu, w którym przyszła na świat, otoczona jest sąsiadami, którzy pomagają jej każdego dnia.

Dostojnej Jubilatce życzymy wszystkiego dobrego. Niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa w spokoju i nienagannym zdrowiu i dobrej kondycji, którą mogliśmy jeszcze zaobserwować podczas uroczystości.

Po modlitwie w opaleńskim kościele gości zaproszono na słodki poczęstunek w parafii, podczas którego nie zabrakło urodzinowego tortu oraz tradycyjnego staropolskiego "Sto lat", które z racji chwili, zmodyfikowano w sekwencji życzeń na lat "dwieście".

Źródło: Gmina Gniew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z Jaźwisk
Z Jaźwisk 23.04.2021, 11:23
Gratulacje za niezwykłe świadectwo życia i wiary. Wielu lat w zdrowiu i miłości najbliższych!

Pozostałe