Zaniedbany „pomnik przyrody” na os. Zatorze. Tczew od Nowa chce mu nadać nazwę!

  • 16.04.2021, 13:57
  • Wawrzyniec Mocny
Zaniedbany „pomnik przyrody” na os. Zatorze. Tczew od Nowa chce mu nadać… Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Niedawno działacze klubu Tczew Od Nowa złożyli wniosek o uznanie za pomnik przyrody dębu, rosnącego w pobliżu budynku przy ul. Kolejowej 5 na os. Zatorze. Jest to największe i prawdopodobnie najstarsze drzewo na tym osiedlu.

Jego obwód wynosi 406 cm, spełnia tym samym kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 4 grudnia 2017 r.

 

- Chcielibyśmy by dąb posiadał nazwę, która będzie nawiązywała do osoby urodzonego w Tczewie tenora Ryszarda Karczykowskiego, który dzieciństwo spędził na osiedlu Zatorze w dom przy ul. Wilczej 5 – mówi Łukasz Brządkowski, radny miejski. - Wnioskujmy również, aby w ramach przeprowadzanej obecnie rewitalizacji Zatorza, dokonać naprawy murka otaczającego drzewo, a także oczyścić ziemię wokół jego pnia. Pomysł, aby uznać to drzewo za pomnik przyrody podsunęli nam mieszkańcy.

 

Dodajmy, że na osiedlu Zatorze trwa obecnie rewitalizacja, która obejmuje całkowitą przebudowę ulic i chodników. Mieszkańcy zainteresowali się losem okazałego dębu, przy którym prowadzone są prace. Nie zagrażają one drzewu, ale jego otoczenie pozostawia wiele do życzenia.

Zgodnie z prawem, wnioskodawcy przysługuje możliwość zaproponowania nazwa dla pomnika przyrody.Wniosek został złożony do Urzędu Miejskiego w Tczewie. Decyzje w tej sprawie podejmuje Rada Miasta w drodze uchwały.

 

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe