Auto osobowe w rowie, potrącenie pieszej i i lokomotywa w ogniu! KRONIKA STRAŻACKA 5-11.04.2021

  • 15.04.2021, 12:19
  • Wawrzyniec Mocny
Auto osobowe w rowie, potrącenie pieszej i i lokomotywa w ogniu! KRONIKA…

Podziel się:

Oceń:

Wśród licznych pożarów i miejscowych zagrożeń do najpoważniejszych w minionym tygodniu należały wypadki w Pelplinie i Kolonii Ostrowickiej, gdzie oba pojazdy wypadły z szosy. Do nietypowego zdarzenia doszło 11 kwietnia w Tczewie. W tym czasie pożarowi uległa jedna z lokomotyw.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 5 – 11 kwietnia zanotowano łącznie 35 zdarzeń w tym 13 pożarów oraz 22 miejscowych zagrożeń.

 

Ważniejsze zdarzenia

 

Dachowanie pojazdu

PELPLIN. 5 kwietnia w Pelplinie doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy leżący na dachu, w środku znajdowała się osoba poszkodowana. Ratownicy przy użyciu łomu otworzyli drzwi pojazdu i ewakuowali poszkodowaną osobę na noszach, po czym udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach brał udział zastęp z OSP Pelplin, 2 zastępy z JRG Starogard Gdański oraz zastęp z JRG Tczew.

 

Potrącenie pieszej

TCZEW. 8 kwietnia strażacy podjęli interwencję do potrącenia pieszej przy al. Zwycięstwa w Tczewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dziewczynkę leżącą na jezdni drogi po potrąceniu przez samochód osobowy. W wyniku zderzenia dziecko doznało złamania nogi. Ratownicy założyli szynę kramera, ułożyli dziecko na desce ratowniczej, a następnie przekazali przybyłem na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

Auto w rowie

GM. GNIEW. 10 kwietnia w Kolonii Ostrowickiej na drodze krajowej nr 91 doszło do wypadku, w wyniku którego samochód osobowy znalazł się w rowie. Przybyli na miejsce ratownicy udzielili kierowcy pojazdu kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazali poszkodowanego przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W pojeździe odłączono akumulator oraz uprzątnięto miejsce po wypadku. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew, zastęp z JRG Kwidzyn oraz zastęp z OSP Kolonia Ostrowicka.

 

Lokomotywa w ogniu

TCZEW. 11 kwietnia strażacy odebrali zgłoszenie o wybuchu pożaru na torowisku na bocznicy kolejowej przy ul. Kolejowej w Tczewie. Po przybyciu na miejsce zastano maszynistę, usiłującego gaśnicami zgasić pożar instalacji elektrycznej w przedziale maszynowni. Działania maszynisty okazały się w dużej mierze skuteczne. Strażacy w aparatach OUO sprawdzili lokomotywę pod kątem zarzewi ognia oraz ją przewietrzyli. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.

 

Opr. (tomm)/KP PSP w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid
Dawid 17.04.2021, 20:01
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Pozostałe