Zadbaj o środowisko – Nie wyrzucaj śmieci do lasu

  • 08.04.2021, 15:00
  • Źródło: Gmina Tczew
Zadbaj o środowisko – Nie wyrzucaj śmieci do lasu

Podziel się:

Oceń:

Każdego dnia urzędnicy i służby porządkowe zmagają się z problemem niezorganizowanych i nielegalnych wysypisk, które mają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Według danych GUS, tylko w latach 2009-2018, zlikwidowano ponad 124,8 tys. takich obiektów, co wiązało się z koniecznością zebrania i profesjonalnego zagospodarowania prawie 660 tys. ton odpadów. Jak ostrzegają eksperci, działalność dzikich wysypisk niesie za sobą olbrzymie zagrożenie dla wód gruntowych, gleb i powietrza.

- Apelujemy do wszystkich abyśmy razem zadbali o nasze środowisko. Wyrzucanie odpadów niebezpiecznych na tereny zielone niesie poważne zagrożenie dla środowiska, jak i również ma wpływ na wysokość opłaty, którą wszyscy ponosimy za zagospodarowanie odpadów komunalnych. – apelują urzędnicy Gminy Tczew.

W naszych lasach można znaleźć już nie tylko gruz, lecz także stary sprzęt RTV, odpady przemysłowe, zużyte opony, czy zużyte baterie. Takie odpady klasyfikowane są jako niebezpieczne ze względu na swoją łatwopalność, możliwość reagowania chemicznego z elementami środowiska czy toksyczność.

- Gmina Tczew w ramach Programu Gospodarki Odpadami Komunalnymi organizuje raz w roku obwoźną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, a dodatkowo każdy mieszkaniec naszej gminy, mający złożoną deklarację za gospodarowanie odpadami komunalnymi, może przywieźć do PSZOK-u nieodpłatnie selektywne odpady komunalne wytworzone w gospodarstwach domowych mieszkańców. – dodają samorządowcy.

PSZOK
ul. Rokicka 5A
83-110 Tczew
Poniedziałek-Piątek: 08:00 – 18:00
Sobota: 07:00 – 14:00

Zastanówmy się zanim wyrzucimy śmieci do lasu. Traktujmy las jako fragment otoczenia swojego domu. A przecież w domu się nie śmieci.

Źródło: Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe