TYMCZASOWY ARESZT DLA ZATRZYMANEGO 37-LATKA ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

  • 07.04.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Tczew
TYMCZASOWY ARESZT DLA ZATRZYMANEGO 37-LATKA ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 37-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z tczewskich salonów gier. Według ustaleń mundurowych sprawca najpierw ukradł kurtkę z pieniędzmi, a następnie pobił pokrzywdzonego, który próbował odzyskać swoją własność. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu kryminalni z Tczewa ustalili, że 24 marca br. na terenie jednego z salonów gier doszło do przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Mundurowi, zajmując się tę sprawą, ustalili, że sprawca po wejściu do kasyna, ukradł kurtkę z pieniędzmi, a następnie pobił pokrzywdzonego, który próbował odzyskać swoją własność. W związku z zaistniałym przestępstwem policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, gdzie powstały straty na kwotę prawie 8,5 tys. złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnieniem tej sprawy ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 37-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. 2 kwietnia br. funkcjonariusze ustalili, gdzie aktualnie przebywa podejrzewany mężczyzna, którego zatrzymali i doprowadzili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W miniony piątek stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej. Po przesłuchaniu prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 37-latka trzymiesięczny areszt.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe