Będzie dotacja za dawny PGR?

  • 19.03.2021, 11:00
  • Źródło: UM Tczew
Będzie dotacja za dawny PGR?

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Tczew złożyła wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach naboru przeznaczonego dla gmin, w których funkcjonowały niegdyś państwowe gospodarstwa rolne.

PGR-y kojarzone są głównie z terenami wiejskimi, okazuje się jednak, że w Tczewie funkcjonowało ich aż kilka. Jednym z nich był Kombinat Malinowo, który posiadał właśnie taką strukturę. Informacje te potwierdził Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Pula środków do rozdania w tym naborze wynosi 250 mln zł.

Złożono wniosek o dofinansowanie na kolejny etap prac dotyczących parku aktywności na osiedlu Czyżykowo, tzw. niecki. Część inwestycji została wykonana w roku 2018. W ramach kontynuacji zadania planuje się między innymi budowę toru wrotkowo-rolkowego, nasadzenia zieleni, montaż ławek i leżaków.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe