W crossie dziewcząt niepokonana Zuzanna Zielińska. Mistrzostwach Okręgu U-16 w biegach przełajowych

  • 18.03.2021, 12:02 (aktualizacja 18.03.2021, 12:33)
  • Wawrzyniec Mocny
W crossie dziewcząt niepokonana Zuzanna Zielińska. Mistrzostwach Okręgu… PCZ w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

13 marca br. na terenie przy II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Okręgu U-16 w biegach przełajowych w dwóch kategoriach – młodziczek na 1500m, młodzików na 2000m oraz Cross Tczewski na dystansach: dziewczęta - 850m oraz chłopcy – 1000m. Łącznie 134 zawodników.

- Do startów w biegach zgłosiło się ponad 140 zawodników jednak ostatecznie na linii startowej stanęło w sumie 134 uczestników z ponad 18 klubów – podsumowuje Przemysław Kościjańczuk, Organizator Imprez Sportowych przy Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie. - Całe wydarzenie zostało zorganizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi obostrzeniami. W Crossie Tczewskim w biegu dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Zielińska z KKL Rodło Kwidzyn przed Mają Marszewską z Akademii Biegowej Kartuzy i Kariną Łapką z ULKS Skoczek Pogórze, natomiast wśród chłopców zwyciężył Aleksander Okruciński z Wejherowa, który uzyskał czas 3.36.

 

Wśród młodziczek, które rywalizowały na dystansie 1500m pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Krysiak z KKL Rodło Kwidzyn, natomiast wśród młodzików, którzy przebiegli 2000m pierwszy na linii mety zameldował się Aleksander Nurkowski z LKS Jantar Ustka.

Najlepszymi uczestnikami z powiatu tczewskiego byli Viktor Borycki, który ukończył rywalizacje na 5 miejscu w biegu na 1000m oraz Nikola Modzelewska, która uczestniczyła w biegu na 1500m.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, najlepsi uczestnicy otrzymali medale, zwycięzcy otrzymali również puchar.

 

Organizatorami i fundatorami nagród byli: Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, MKS Sambor Tczew, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Pomorska Federacja Sportu i Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

 

Dodajmy, że 27 marca br. również na terenach przy II LO w Tczewie odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych 2021 (KPO-POM).

Zawody te będą mogły się odbyć, mimo lockdawn'u, z uwagi na ważne licencje klubowe.

 

PCS działa, choć z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, organizując kolejny turniej dla dzieci szkół podstawowych z powiatu tczewskiego. Wspólnie z ośrodkiem zachęcamy do udziału w tych imprezach sportowych.

 

Opr. (tomm)/

PCS w Tczewie (info i fot.)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe