Siłacze krzyżują ręce na XXI Mistrzostwach Polski w Armwerestlingu w Gniewie. Nie brakuje utytułowanych siłaczy!

  • 13.03.2021, 14:29
  • Wawrzyniec Mocny
Siłacze krzyżują ręce na XXI Mistrzostwach Polski w Armwerestlingu w Gniewie.… Materiały organizatorów

Podziel się:

Oceń:

Trwają Mistrzostwa Polski zawodowców w armwrestlingu, kolejny raz w przepięknym gniewskim, zamku krzyżackim. Głównym organizatorem całej imprezy, jak i zawodnikiem biorącym udział w wydarzeniu jest Arkadiusz Gierszewski. Współorganizatorami są Zamek Gniew oraz Polska Federacja Armwreslingu FAP. Patronem Mistrzostw Polski jest Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

Zawody trwają od piątku. Odbywają się w dniach 12-14 marca br. Całe wydarzenie poprzez swoją różnorodność i gatunkowość są automatycznie kwalifikowane do Mistrzostw Świata oraz Pucharu Świata.

 

Startujących zawodników będzie ok. 350 osób, w tym kobiety oraz mężczyźni.

Zgodnie z regulaminem Polskiej Federacji FAP, możemy wyróżnić następujące kategorie:

- junior,

- senior,

- masters,

-grand masters,

- inwalidzi.

 

Dodatkową atrakcją zawodów są dwa vendetty; pojedynki, najsilniejszych Polskich zawodników.

W armwreslingu czołowymi zawodnikami są Tomasz Szewczyk; Mistrz Polski oraz Mistrz Świata, Marcin Lachowicz; wielokrotny Mistrz Polski, Piotr Matusiak; wielokrotny Mistrz Polski, Tomasz Weglicki - obecny Mistrz Polski oraz Mistrz Świata.

 

Nie brakuje podróży w przeszłość do świata średniowiecza i spketaklularnych walk rycerskich, aktualnych strażników Zamku Gniewskiego.

Opisywane Mistrzostwa Polski to jedne z najważniejszych wydarzeń sportowych dla zawodników. Armwrestling pozwala wyłonić prawdziwego ducha walki, co powoduję, że pojedynek staję się bardzo widowiskowy i porywający.

 

Głównymi sponsorami całego wydarzenia są Zamek Gniew, Gmina Gniew, Gmina Pelplin oraz lokalni przedsiębiorcy. Udział będą brać również lokalna prasa oraz inne media.

Zawody na Zamku w Gniewie planuje się organizować cyklicznie dwa razy do roku, przy czym następne trzy dniowe; Mistrzostwa Polski amatorów połączone z turniejem polskich / szwedzkich zawodowców, planowane są na jesień 2021 roku.

 

Zapraszamy do śledzenia imprezy oraz zajrzenia do przyszłego nr Gazety Tczewskiej, w której zamieścimy relację z zawodów.

 

(tomm)

Fot. Organizatorzy XXI Mistrzostw Polski w Armwrestlingu

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (17)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe