WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I FUNKCJONARIUSZY SOK

  • 05.03.2021, 15:00
  • Źródło: KPP Tczew
WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I FUNKCJONARIUSZY SOK

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z prewencji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Pasażerowie pociągów na trasie Gdynia-Malbork mogli natrafić na funkcjonariuszy, którzy w ramach akcji zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów porządkowych oraz na stosowanie się do obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa.

3 marca br. policjanci z wydziału prewencji tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Akcja polegała na kontroli osób przemieszczających się na obszarach kolejowych, sprawdzaniu ich tożsamości, a także zapewnieniu właściwego poziomu bezpieczeństwa w pociągach. Mundurowi sprawdzali również, czy podróżni korzystający z usług PKP stosują się do obowiązujących obostrzeń i zakrywają maseczką usta i nosa.

Podczas tych działań mundurowi ukarali mandatami 6 osób. 2 osoby zostały ukarane za niezakrywanie maseczką ust i nosa oraz 4 osoby za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Stróże prawa przypominają, że zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe w całym kraju. Od 27 lutego br. nos i usta należy zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji.

Dla naszego wspólnego dobra policjanci zapowiadają kolejne takie działania.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe