40-LATEK ZATRZYMANY ZA WŁAMANIA DO ALTAN OGRODOWYCH

  • 16.02.2021, 09:09
  • Źródło: KPP Tczew
40-LATEK ZATRZYMANY ZA WŁAMANIA DO ALTAN OGRODOWYCH

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do altan ogrodowych. Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty oraz żywność. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące 3 kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymany 40-latek był już karany za takie przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał za te czyny w warunkach recydywy. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec 40-latka trzy miesiące aresztu.

Tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego pracujący nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do altanek ogrodowych ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 40-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło pod koniec stycznia oraz na początku lutego tego roku. Śledczy ustalili, że sprawca włamywał się oraz wchodził do otwartych altanek ogrodowych, skąd kradł wartościowe przedmioty oraz żywność. Łączne straty wyrządzone w wyniku przestępczej działalności sprawcy wynoszą prawie tys. złotych.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w miniony czwartek zdobyli informację, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 40-latek, którego zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł przedmioty z altanek, a następnie sprzedawał skradziony towar. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy.

W miniony piątek na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zarzut dotyczący kradzieży, za co sąd zastosował wobec niego trzy miesiące aresztu.

Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe