Adrenalina, szybkość i rywalizacja. Od firmy transportowej do rajdów terenowych!

  • 15.02.2021, 14:00
  • Wawrzyniec Mocny
Adrenalina, szybkość i rywalizacja. Od firmy transportowej do rajdów terenowych!… GTC Transport Piotr Borys

Podziel się:

Oceń:

Piotr Borys na co dzień kieruje tczewską firmą transportową GTC Transport P. Borys, kontynuując tym samym rodzinną tradycję od 1989 r. Pan Piotr prowadzi rodzinny interes już 10 lat. Jednak od kilku profesję zawodową (transport ciężarowy) uzupełnia startami w rajdach offroadowych. Powód? Adrenalina.

Zaczęło się od nissana patrola, samodzielnie modyfikowanego do jazdy offroadowej.

Najpierw była to zabawa przez ściganie się na poligonach wojskowycb (nie tylko tczewskich). Z czasem przyszła kolej na amatorskie zawody, a obecnie - na starty w profesjonalnych rajdach – Puchar Polski Samochodów Terenowych 2020 ukończony został na 2 pozycji (Mitsubishi Pajero III). Obecnie trwa przebudowa kolejnej rajdówki, również Mitsubishi Pajero (IV generacji) - celem są Rajdowe Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych .

 

Nasza przygoda z tego typu imprezami rozpoczęła się w 2009 r. Przez parę kolejnych lat razem z Dawidem Machalskim podejmowaliśmy wyzwania na rajdach przeprawowych rozgrywanych w Kościerzynie, Chojnicach, Brusach i Skarszewach jednocześnie sprawdzając swoje możliwości w ogólnopolskich imprezach takich jak Bałtowskie Bezdroża, Transgranica czy Poland Trophy. Z tego okresu mamy ponad 20 pucharów i wyróżnień. Chciałem jednak czegoś więcej – mówi nie ukrywając dumy.

 

- Zwieńczeniem przeprawowej kariery było zdobycie I miejsca w największej imprezie off roadowej w Polsce – Bałtowskie Bezdroża w 2019r. - mówi Piotr Borys. - Specjalnie na potrzeby tej imprezy i regulaminu przerobiliśmy i wykorzystaliśmy Suzuki Jimny, a jako załoga zamieniliśmy się rolami (Dawid- kierowca , Piotr - pilot). Trud się opłacił, ponieważ nagrodą była 10 dniowa wycieczka do Kirgistanu.

 

W sezonie 2020 z powodu pandemii odbyły się tylko 3 imprezy. Każdą udało się zespołowi z Tczewa ukończyć na podium:

  • Baja Szczecinek 2020 - 3 miejsce

  • Baja Poland 2020 (trasa rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych) – 1 miejsce

  • Baja Drawsko 2020- 2 miejsce

 

(...)

 

(tomm)

Fot. GTC Transport. Piotr Borys

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz Dorawa
Mariusz Dorawa 18.02.2021, 10:36
Tak trzymać. Super załoga 👍

Pozostałe