Kto w tym roku otrzyma Nagrody Starosty Tczewskiego i Wyróżnienia? Zakończył się czas zgłaszania kandydatów

  • 05.02.2021, 15:00
  • Wawrzyniec Mocny
Kto w tym roku otrzyma Nagrody Starosty Tczewskiego i Wyróżnienia? Zakończył… Starostwo Powiatowe w Tczewie Nagrody i wyróżnienia przyznane przed laty przez starostę powiatu tczewskiego Józefa Puczyńskiego.

Podziel się:

Oceń:

Jak każdego roku zostaną przyznane - Nagrody Starosty Tczewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu za rok 2020. Z pewnością w powiecie tczewskim i nie tylko jest mnóstwo zasłużonych ludzi kultury i sportu. Właśnie ich docenieniu służą wspomniane wyróżnienia.

 

Dodajmy, że mają one wymiar rzeczowy i finansowy. Jednak termin zgłaszania nominowanych, upłynął już z końcem stycznia. O nagrodzonych i wyróżnionych zadecyduje „Kapituła Nagród Starosty Tczewskiego” złożona z od 3 do 9 osób, jak mówi przepis - na 5-letnią kadencję.

Jak nas poinformowało biuro prasowe starosty tczewskiego, w kwietnia możemy spodziewać się podania wyników pracy kapituły konkursowej.

 

Nagrody w dziedzinie kultury

przyznawane są idąc za uchwałą: „za osiągnięcia i zasługi dla Powiatu Tczewskiego i Regionu Kociewskiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury, w danym roku kalendarzowym lub w uznaniu za całokształt działalności (...)”.

„Nagroda za całokształt działalności może być przyznana tylko raz i jest ustanowiona z myślą o osobach lub instytucjach, lub organizacjach, które po długoletniej pracy na rzecz kultury zakończyły lub planują zakończyć swoją działalność w tej dziedzinie.”

 

Honorowe wyróżnienie i tytuł „Mecenasa Kultury” może otrzymać osoba fizyczna lub instytucja, lub organizacja za wspieranie działań o charakterze kulturalnym na terenie powiatu tczewskiego. Nagroda może zostać przyznana osobie lub instytucji, lub także organizacji spoza terenu powiatu, która swoim działaniem przyczyniła się do promocji dziedzictwa kulturowego powiatu lub Kociewia.

 

Nagroda starosty w dziedzinie kultury jest przyznawana w następujących kategoriach:

- literatura i publicystyka,

- animacja kultury,

- organizacja imprez o charakterze kulturalnym o zasięgu co najmniej powiatowym,

- Wydarzenie Roku,

- Mecenas Kultury.

 

Nagrody i wyróżnienia w dziedzinie sportu

przyznawane są zawodnikom i zawodniczkom, za osiągnięte wyniki sportowe oraz trenerom, prowadzącym szkolenia zawodników, osiągających wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach olimpijskich, międzynarodowych lub krajowych. Przyznawane są jednak tylko osobom fizycznym.

 

Powiat tczewski przyznaje się w następujących kategoriach:

- Nagroda Starosty Tczewskiego w kat. zawodnik,

- Nagroda Starosty Tczewskiego w kat. trener,

- Wyróżnienie Starosty Tczewskiego w kat. zawodniki i trener.

 

Wnioskowały kluby sportowe, organizacje pozarządowe statutowo zajmujące się sportem i kulturą fizyczną, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, grupy mieszkańców w liczbie co najmniej 20 osób.

Aktualnie brakuje konkretnej informacji jakie organizacje i instytucje zgłosiły wnioski. Na wyniki pracy Kapituły, jak podaliśmy we wstępie musimy poczekać co najmniej do kwietnia.

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe