wtorek, 19 marca 2024 06:13

Piłka ręczna I liga kobiet. Wyraźne zwycięstwo na meczu wyjazdowym „Samborzanek”

W meczu ósmej kolejki rozgrywek pierwszej rundy I ligi kobiet tczewskie „Samborzanki” zmierzyły się z KS Kościerzyna w hali w Wielkim Klinczu. Nie da się ukryć, że tczewianki były liderkami spotkania. Ostatecznie wygrały z wynikiem 26:29.

Autor: SPR Sambor Tczew

Dodajmy, że zanosiło się na to już przed przerwą, kiedy to przewaga „Sambrzanek” była bardzo wyraźna.

Tczewianki do połowy prowadziły 6 bramkami. Niestety wpłynęło to na małą dekoncentrację i drużyna zaczęła popełniać proste błędy, które przyczyniły się do zmniejszenia przewagi. Błędy te jednak nie zaważyły na wyniku meczu, bo na każdym kroku widać było determinację i doświadczenie drużyny z Kociewia.

- Czeka nas ciekawy mecz dla kibiców. Kościerzyna to dobra drużyna. Każda zawodniczka rzuca bramkę, coś wnosi do gry. Nasze zawodniczki grają zespołowo – mówił przed meczem trener Samborzanek, Adrian Kondraciuk. - W tym meczu ważna będzie obrona i dyspozycja, gra bramkarek. My będziemy walczyć. Chcemy wygrać to spotkanie.

Nie da się ukryć, że słowa i motywacja trenera zawodniczek z Tczewa były prorocze. I rzeczywiście duże znaczenie miała obrona, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy trzeba było utrzymać korzystny wynik.

Kolejny mecz, już w rundzie rewanżowej, zawodniczki SPR Sambor Tczew zagrają na początku lutego na wyjazdowym spotkaniu z Urbisem Gniezno. Liczymy, że w te sposób przybliży się szansa gry w ektraklasie. Niestety w tym miejscu należy zaznaczyć, że gdy drużyna osiągnęła mistrzostwo w kasie A w grach ligowych 2019/2020, dostając się do super ligi nie udało się zdobyć funduszy na grę. Potrzeba było 1 mln zł. Nie udało się też zdobyć niezbędnego do współzawodnictwa wsparcia miasta. Zarządowi klubu SPR Sambor pozostało zrezygnować z rozgrywek...