Centrum Wspierania Rodziny – zakończono roboty rozbiórkowe

  • 14.01.2021, 11:00
  • Źródło: UM Tczew
Centrum Wspierania Rodziny – zakończono roboty rozbiórkowe

Podziel się:

Oceń:

Przy ul. Podgórnej 8 powstaje Centrum Wspierania Rodziny. Inwestycja zakończy się po koniec bieżącego roku.

Zakończono wszystkie roboty rozbiórkowe, remontowe i naprawcze istniejących ścian, wykonano fundamenty i schody; wymurowano ściany zewnętrzne. Trwają roboty wewnętrzne.

Kamienica jest przebudowywaną na potrzeby tymczasowego, bezpłatnego schronienia dla osób doświadczających przemocy. W tym celu w budynku zostaną zaaranżowane pomieszczenia dla dwóch rodzin wymagających pomocy. Dodatkowo powstanie pomieszczenie do prowadzenie wsparcia przez psychologa czy pracownika socjalnego.

Na zlecenie Gminy Miejskiej Tczew zadanie wykonuje firma F.H.U. PATMAT z Czarlina. Koszt zadania to ok. 800 tys. zł.

Inwestycja jest dofinansowana z funduszy unijnych i realizowana w ramach projektu pn. „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe