Dachowanie na drodze krajowej nr 91 – policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze!

  • 28.12.2020, 09:08
  • Źródło: KWP Gdańsk
Dachowanie na drodze krajowej nr 91 – policjanci apelują o rozsądek i…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 20-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego straciła panowanie nad bmw, zjechała na prawe pobocze i dachowała. Kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów, tak aby ten szczególny świąteczny czas dzięki wspólnej odpowiedzialności na drodze minął bez żadnych tragicznych wydarzeń.

23 grudnia o godzinie 6.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym mającym miejsce na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz z pobliskiego komisariatu. Skierowany również na miejsce technik kryminalistyki sporządził oględziny miejsca wypadku drogowego, zabezpieczył ślady, sfotografował miejsce wypadku oraz sporządził szkic sytuacyjny. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 20-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego straciła panowanie nad bmw i zjechała na prawe pobocze drogi, a następnie dachowała. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierująca była trzeźwa. 20-latka z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu trafiła do szpitala.

Rozpoczęła się zima, a przed nami świąteczny czas. Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów, tak aby ten szczególny czas dzięki wspólnej odpowiedzialności na drodze minął bez żadnych tragicznych wydarzeń. Od początku roku na drogach powiatu tczewskiego doszło do 89 wypadków drogowych, w których zginęło 9 osób, a 127 zostało rannych. Obecna aura sprawia, że warunki drogowe coraz częściej nie sprzyjają kierowcom. W tej sytuacji nadmierna prędkość oraz brawura na drodze bardzo często kończy się tragedią. Nagła zmiana temperatury, poranne odwilże i nocne przymrozki nie są sprzymierzeńcami wszystkich kierowców. Zawsze pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując samochodem, szczególnie uważajmy w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów.

W głównej mierze to od nas samych zależy, czy staniemy się kolejnym uczestnikiem wypadku lub kolizji drogowej.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe