WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW SANEPIDU

  • 21.12.2020, 15:00
  • Źródło: KPP Tczew
WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW SANEPIDU

Podziel się:

Oceń:

Policjanci codziennie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi prowadzą również wspólne kontrole z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na terenach galerii oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Kontrolujący sprawdzają, czy klienci, pracownicy i właściciele sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Tylko w tym tygodniu funkcjonariusze ukarali mandatami 32 osoby, które nie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń, oraz dodatkowo wobec 3 osób skierują wnioski o ukaranie do sądu. Stróże prawa apelują do wszystkich osób o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.

Za nami kolejny handlowy weekend, a przedświąteczny okres, to czas, kiedy w poszukiwaniu prezentów dla naszych bliskich zdecydowanie częściej odwiedzamy sklepy oraz galerie handlowe. Podczas tego weekendu również nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy będą sprawdzać, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych obostrzeń. W sklepach wielkopowierzchniowych na terenie powiatu tczewskiego, w ostatnich dniach, można było zobaczyć funkcjonariuszy Policji z pracownikami sanepidu. Podczas wspólnych kontroli sprawdzano, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do podstawowych obostrzeń takich jak obowiązek zasłaniania ust i nosa. Podczas wspólnych działań zwracano uwagę na prawidłowe oznakowanie w sklepach, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Policjanci sprawdzą także napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi wyciągną konsekwencje. Tylko od początku tygodnia funkcjonariusze ukarali mandatami 32 osoby oraz wobec 3 osób skierują wnioski o ukaranie do sądu w związku z naruszeniem przepisów dotyczących COVID-19.

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1000 złotych lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie nosa i ust oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy, aby unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe