ARESZT DLA 37-LATKA ZA POBICIE DWÓCH MĘŻCZYZN, ZNISZCZENIE OKULARÓW I USZKODZENIE SAMOCHODU

  • 24.11.2020, 11:00
  • Paulina Stolz
ARESZT DLA 37-LATKA ZA POBICIE DWÓCH MĘŻCZYZN, ZNISZCZENIE OKULARÓW I USZKODZENIE SAMOCHODU

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 37-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którego podejrzewali o pobicie dwóch mężczyzn, a także zniszczenia okularów i uszkodzenie samochodu. Według ustaleń mundurowych sprawca w przeciągu kilku minut zaatakował i pobił dwóch mężczyzn, uszkadzając jednemu z nich okulary. Dodatkowo zatrzymany przez stróżów prawa mężczyzna kopiąc w samochód uszkodził karoserię. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 37-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzeń ciała oraz uszkodzeń mienia o charakterze chuligańskim. Za te przestępstwa grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

20 listopada br. po godzinie 9.00 do policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie zgłosił się mężczyzna, który chwilę wcześniej miał zostać pobity przez nieznanego mu sprawcę. Mundurowi ustalili, że sprawca w chwili zdarzenia otworzył drzwi od samochodu, w którym siedział zgłaszający, a następnie zaczął go bić pięściami. Stróże prawa od razu ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go poszukiwać.

Po kilku minutach funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o uszkodzenia samochodu. Stróże prawa podczas rozmowy z pokrzywdzonym mężczyzną ustalili, że sprawca podbiegł do jego mercedesa, zaczął szarpać za klamki oraz kopał w karoserię, a następnie uciekł. Śledczy ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 6 tys. złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się tymi zdarzeniami ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma ten sam sprawca, którego podczas poszukiwań zauważyli i zatrzymali na jednej z ulic Pelplina. Zatrzymany 37-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało ponad 0,5 promila.

Według dalszych ustaleń mundurowych wynikało, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma kolejnymi przestępstwami. Według ustaleń śledczych sprawca podszedł do mężczyzny, którego najpierw pobił, a następnie uszkodził mu okulary korekcyjne, powodując straty w wysokości tys. złotych.

W minioną sobotę policjanci doprowadzili mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch uszkodzeń ciała oraz dwóch uszkodzeń mienia o charakterze chuligańskim. Śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 37-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Paulina Stolz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe