Prace przy przebudowie DK nr 22 ponownie ruszyły. GDDKiA obiecuje wyremontować wiadukt do początku grudnia br.

  • 22.11.2020, 11:03
  • redakcja
Prace przy przebudowie DK nr 22 ponownie ruszyły. GDDKiA obiecuje wyremontować… Archiwum tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. Jadąc popularną „berlinką” możemy zauważyć, iż po długim czasie wznowiono roboty drogowe. Na placu budowy trwają roboty budowalne przy dokończeniu remontu wiaduktu na węźle DK22 i DK91. To efekt realizacji planu działań po odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą. Jak wiemy to odstąpienie było przyczyną zawieszenia na dług jakichkolwiek prac.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, w konsekwencji odstąpienia od umowy z poprzednim wykonawcą przebudowy drogi krajowej inwestor, czyli GDDKiA Oddział w Gdańsku, dokonał inwentaryzacji wykonanych prac oraz rozpoczął procedurę zmierzającą do wyłonienia nowego wykonawcy.

 

Przywrócony ruch nad torami

- Równolegle zarządca drogi uporządkował plac budowy, dokonał wycinki oraz usunięcia wiatrołomów i zakrzaczeń, usunął pozostawione materiały budowlane oraz zabezpieczył miejsca niebezpieczne w sposób umożliwiający, jak najmniej uciążliwe prowadzenie ruchu drogowego – informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. - Wcześniej, dzięki wykonanej nowej nawierzchni na południowym wiadukcie nad linią kolejową, przywrócono normalny, dwukierunkowy ruch na obiekcie. Niezależnie od prowadzonych procedur formalnych zdecydowano o wdrożeniu planu awaryjnego zmierzającego do udrożnienia całego węzła drogowego Czarlin. W ramach tego planu przystąpiono do dokończenia remontu wiaduktu drogowego na węźle w Czarlinie (w ciągu drogi krajowej nr 22, nad jezdnią drogi krajowej nr 91). Planowane zakończenie prac to początek grudnia.

 

Ma zniknąć kluczowe utrudnienie

Prowadzone na obiekcie prace interwencyjne umożliwią zlikwidowanie uciążliwego przejazdu dla użytkowników obu dróg krajowych przez tymczasowe rondo. Celem jest uzyskanie w ciągu miesiąca przejezdności przez obiekt zarówno w relacji między Starogardem Gdańskim a Malborkiem (na obiekcie), jak i między Tczewem a Gniewem (pod obiektem). Zlikwidowanie tych utrudnień jest istotne również dla służb drogowych w sezonie zimowym i utrzymania obu tras w należytym, bezpiecznym stanie.

- Przy tym remoncie nie zapomniano o pieszych użytkownikach drogi: w ramach prac budowlano-montażowych zostaną zapewnione bezpieczne przejścia dla pieszych w ciągu budowanych ścieżek pieszo-rowerowych – zapewnia rzecznik.

 

Wawrzyniec Mocny

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe