Ul. Gdańska – zakończyliśmy czwarty i ostatni etap remontu

  • 17.11.2020, 13:00
  • Źródło: UM Tczew
Ul. Gdańska – zakończyliśmy czwarty i ostatni etap remontu

Podziel się:

Oceń:

Odbiory techniczne formalnie zakończyły remont ul. Gdańskiej. W październiku zrealizowany został ostatni element inwestycji – oświetlenie.

Przebudowa  Gdańskiej rozpoczęła się w 2016 r., a rozłożona była na cztery etapy, co było niezbędne nie tylko ze względów finansowych, ale organizacji ruchu. Nie obyło się bez problemów wynikających m.in. z niezinwentaryzowanego uzbrojenia podziemnego.  Przedsięwzięcie kosztowało łącznie prawie 25 mln zł i było największym zadaniem drogowym Tczewa ostatnich lat. Wszystkie cztery etapy były częścią projektu dotyczącego rozbudowy węzła transportowego wraz z trasami rowerowymi. Był on dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Łącznie wsparcie unijne sięga ok. 8,2 mln zł.

Z ramienia Gminy Miejskiej Tczew zadanie prowadził Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg.

Mimo zakończenia zadania, widok ul. Gdańskiej jeszcze się zmieni. Dzięki nowym nasadzeniom zieleni, ulica stanie się jedną z najładniejszych w Tczewie. Część nasadzeń już wykonano, jednak ze względu na nadchodząca zimę – zieleń i kwiaty będziemy mogli podziwiać dopiero wiosną. Środki na to zadanie zostały zabezpieczone w budżecie miasta.

Etapy remontu ul. Gdańskiej:

– I ETAP – 2016 r., wykonawca: SKANSKA, koszt: 1,6 mln zł –  budowa ronda Gdańska – 1 Maja,  budowa drogi dla rowerów do Bulwaru Nadwiślańskiego

– II ETAP – 2017 r., wykonawca: STRABAG, koszt: 7,1 mln zł – przebudowa ul. Gdańskiej od drogi krajowej nr 91 na odcinku 620 mb

– III ETAP – 2018 r., wykonawca: EUROVIA, koszt: 7,6 mln zł – przebudowa ul. Gdańskiej na odcinku 280 mb, w tym także fragment alei Zwycięstwa i przebudowa skrzyżowania z ulicą Pomorską wraz z sygnalizacją świetlną.

– IV ETAP – 2020 r., wykonawca: Firma Budowlano – Drogowa MTM, koszt: 8,6 mln zł, przebudowywany odcinek: prawie 600  mb. –  od skrzyżowania z al. Zwycięstwa, Pomorską i Gdańską  do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.  Przebudowane zostały skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Sobieskiego, Kozią, Pomira, Południową, Warsztatową, a także 80-metrowy odcinek ul. Sobieskiego.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazimierz S.
Kazimierz S. 18.11.2020, 14:29
Fakt skończony remont, rowerzyści jeżdżą jak opętani po ścieżce można by powiedzieć, że niesmiertelni. Z ulicy sobieskiego na Gdańską jest zielona strzałka tylko po co ? Na Mostową strzałki brak . Dzieciaki ze szkoły podstawowej przebiegają przez ulice a przejścia dla pieszych biegną w strone budynków . Widoczność dla kierowców z ulicy : Południowa, Pomira, Kozia widoczność zerowa i brak możliwości wyjechania na ulice Gdańską z zachowaniem Przepisów Ruchu Drogowego bo zatrzymać na pasach się trzeba. Parking na ulicy Gdańskiej 55 jest dla 4 dobrze zaparkowanych pojazdów mając na uwadze 6 firm obecnie pracujących , gdzie logika . Ktoś kto zajmował się projektem chyba nigdy nie był na ulicy Gdańskiej chyba, że szybkim przejazdem. Jest Ładnie ale nie dopracowane niestety . Ciesze się, że coś zmienia się w Tczewie ale róbcie to z głową.

Pozostałe