Jak dobrać wkładki ortopedyczne?

  • 02.11.2020, 19:53
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak dobrać wkładki ortopedyczne?

Podziel się:

Oceń:

Wkładki ortopedyczne to wielowymiarowy produkt, który niesie za sobą szereg korzyści. Ich główną funkcją jest poprawienie komfortu oraz jakości chodzenia, profilaktyka chorób stóp, a także skuteczne odciążanie stawów. Oprócz tego pomagają pozbyć się uciążliwego bólu stóp, kolan i bioder. Kluczem do wykorzystania funkcjonalności wkładek ortopedycznych jest ich umiejętne dobranie do własnych potrzeb oraz stóp.

Dobór odpowiednich wkładek w dużej mierze zależy od skali problemu pacjenta. Jeżeli wada nie jest duża, z reguły odpowiednie okazują się gotowe wkładki dostępne w sklepach ortopedycznych. Sprawdzą się one także wtedy, gdy zależy nam jedynie na poprawie komfortu chodzenia, a nie leczeniu różnorakich wad.

Jeżeli jednak wada okaże się być bardziej wymagająca, niezbędne będzie wykonanie wkładek na miarę. Aby mieć pewność, że wkładki idealnie wpisują się zarówno w potrzeby pacjenta, jak i budowę jego stopy, warto wybrać się do specjalistycznego gabinetu podologicznego jak np.https://ortosova.pl/ . Wówczas mamy stuprocentową pewność, że problem zostanie ujęty kompleksowo. Niezbędne będzie przeprowadzenie wywiadu oraz dokładna diagnostyka stóp. W tym celu przeprowadza się badanie podoskopowe, podczas którego pacjent staje na podświetlonej płycie. Dzięki temu można dokonać analizy kształtu stopy.

Niezależnie od tego, czy wada jest mała, czy bardziej zaawansowana, należy oddać się w ręce specjalisty. W ten sposób można uniknąć nie tylko długich poszukiwań odpowiedniego produktu, ale także późniejszych konsekwencji. Źle dobrana wkładka może w rzeczywistości więcej zaszkodzić, niż pomóc. Warto także wspomnieć, że to buty dobieramy do zakupionych wcześniej wkładek ortopedycznych, a nie odwrotnie, co jest częstym błędem posiadaczy wkładek ortopedycznych.
 

Dla kogo przeznaczone są wkładki ortopedyczne?


Wkładki ortopedyczne poleca się dzieciom, które borykają się z wadami postawy oraz budowy stóp. Warto wiedzieć, że korekcja wad stóp jest możliwa tylko u dzieci i młodzieży. Najmłodsi mogą liczyć na skuteczne przeciwdziałanie lordozie, a także ochronę przed szpotawością czy koślawością kolan. Dorośli z kolei sięgają po ten produkt, aby poprawić swój komfort chodzenia i pozbyć się uciążliwego bólu kręgosłupa, stóp czy stawów. To pośredni rodzaj środka przeciwbólowego, który sumiennie stosowany może okazać się niezwykle skuteczny. Niezależnie od wieku pacjenta, wkładki ortopedyczne stosuje się przy płaskostopiu podłużnym, poprzecznym, a także podłużno-poprzecznym, a także innych wadach budowy stóp.

Decydując się na zakup wkładek ortopedycznych, warto uprzednio skonsultować się z lekarzem podologiem. Dzięki temu mamy pewność, że produkt zostanie odpowiednio dobrany i przyniesie oczekiwane korzyści.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe