Manifestacja zwolenników aborcji. Czarne parasolki i faszystowskie symbole (?!)

  • 27.10.2020, 17:57
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Manifestacja zwolenników aborcji. Czarne parasolki  i faszystowskie symbole (?!)

Podziel się:

Tczew. Niedzielna wieczorna manifestacja, który przeszła ulicami Śródmieścia i Starego Miasta, zgromadziła kilkaset (głównie młodych) osób. Protestowano przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził konstytucyjne prawo do życia nienarodzonych dzieci. Orzeczenie TK dotyczyło kwestii przesłanki eugenicznej uzasadniającej przerywanie ciąży, która jest niezgodna z Konstytucją. Jak wypowiedziała się prezes TK Julia Przyłębska: Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu

Wieczorna manifestacja zwolenników aborcji odbywała się z użyciem symboli podobnych do faszystowskich „Runa sig” (czytaj poniżej) i czarnych parasolek. Protest odbywał się bez pozwolenia na organizację imprez masowych i z naruszeniem przepisów przeciwepidemicznych oraz przepisów prawa o ruchu drogowym. Skandowano obraźliwe słowa wobec partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości oraz niesiono hasła: aborcja bez granic, strajk kobiet. Część uczestników nie posiadała założonych maseczek na twarzy.

Protestujący złożyli pod siedzibą PiS przy ul. Łaziennej tekturowe hasła oraz zapalone znicze. W odpowiedzi członkowie tczewskiej struktury Prawa i Sprawiedliwości usunęli znicze spod siedziby i przenieśli je pod pomnik Nienarodzonych, który znajduje się na cmentarzu komunalnym przy ul. Rokickiej.

Protesty zostały zorganizowane przez środowiska lewicowe i odbyły się w całej Polsce. Policja zatrzymała wiele osób, które naruszały obowiązujące przepisy i skierowała do ukarania.

 

Pamiętajmy o słowach, jakie wypowiedział nasz największy Rodak, św. Jan Paweł II

„Brońcie Krzyża od Giewontu do Bałtyku”.

Ataki na kościoły w Polsce !

W Warszawie i innych miastach protestujący wtargnęli też do kościołów, aby przeszkadzać księżom w sprawowaniu mszy św. Sprofanowane też zostały liczne świątynie i pomniki, które pomalowano farbą (m.in. pomnik św. Jana Pawła II).  To barbarzyńskie akty agresji, profanacji i niszczenia ze strony lewicowych działaczy, niespotykane nawet w czasach totalitarnego komunizmu. To jawny atak na polskie i katolickie wartości, na historię naszego Narodu. Jako społeczeństwo nie możemy dopuścić i godzić się na tego typu działania lewicowych ekstremistów. Służby państwowe muszą wyciągnąć wobec sprawców dopuszczalne prawem konsekwencje. W obronie kościołów stanęły rzesze kibiców piłkarskich m.in. Legii, Lecha, Lechii, którzy przeciwstawili się napaściom.

 

Faszystowski symbol Runa sig  dominował na hasłach zwolenników aborcji (poniżej opis znaku)

Manifestanci złożyli znicze i obraźliwe plansze pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości

Działacze PiS przenieśli znicze pod pomnik Nienarodzonych na cmentarzu przy ul.Rokickiej

 

Runa sig (niem. Siegrune)

Podwójna runa sig została stała się symbolem SS w 1933 roku dzięki Walterowi Heckowi - SS-Sturmhauptführerowi. Dwie runy sig narysowane obok siebie przypominały dwie błyskawice, które od razu zostały zaaplikowane przez wszystkie organizacje związane z SS. Symbole ᛋᛋ miały podwójne znaczenie: jako inicjały Schutzstaffel odczytywane były jako okrzyk „Zwycięstwo, Zwycięstwo!” Drugie użycie polegało na wykorzystywaniu run w piśmiennictwie: w okresie rządów narodowych socjalistów w Niemczech, niektóre maszyny do pisania wyposażone były w dodatkowy klucz pozwalający na pisanie, oprócz zwykłych liter, również i run, w tym m.in. podwójnej runy sig. Podwójna runa sig widniała na hełmach, patkach kołnierzowych oraz sztyletach (SS Ehrendolch) Schutzstaffel, natomiast pojedyncza runa sig wykorzystywana była przez Hitlerjugend (HJ). (źródło: wikipedia)

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (1)

jacek_wisniewski
jacek_wisniewski 31.10.2020, 11:20
Co do symboliki to oczywiście to redaktor który się nie podpisał napisał sporą nieprawdę i przekłamanie.
Choćby Grupy Szturmowe AK korzystały z błyskawicy, a błyskawica różni się od litery S.
https://pl.wikipedia.org/wiki/…

W Tczewie od tygodnia naród polski pokazuje jaką jest siłą a gazeta tczewska robi o tym tylko jeden stronniczy artykuł gdzie pokazuje tylko parę osób. Proszę się nie wzorować na TVP, im płacą solidnie za sprzedanie duszy diabłu i chamską propagandę.

PiS wkurzył większość społeczeństwa i Polacy jednoczą się mimo różnic przeciwko (nie)rządowi, brawo!

Pozostałe