Rolnicy strajkują w Czarlinie!!!

 • 21.10.2020, 10:52
 • PS
Rolnicy strajkują w Czarlinie!!!

Podziel się:

Oceń:

Dziś (21 października) odbywa się Ogólnopolski Strajk Rolników. Nie zabrakło ich również w naszym powiecie.

Od rana w całej Polsce rolnicy walczą o swoje przekonania. Z tego powodu utrudniony jest ruch na wielu drogach krajowych.

W naszym powiecie strajkujących spotkany w Czarninie, dokładnie na DK 91.

Traktory jeżdżące wokół ronda znacznie spowalniają ruch drogowy.

Oprócz maszyn rolniczych oraz aut stojących w korku, na miejscu obecna jest również Policja, która pilnuje porządku na zatłoczonym odcinku.

Rolnicy domagają się, aby rząd wycofał się z tzw. Piątki dla zwierząt. Żądają, aby władze państwa w całości wycofały nową ustawę.

 

 

Założenia projektu „Piątki dla zwierząt:”

 1. wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer, z wyjątkiem królika.
 2. całkowitego zakazu wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, w czym mieści się wykorzystywanie zwierząt w działalności cyrków
 3. ograniczenie uboju rytualnego w Polsce
 4. zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych w zakresie ochrony zwierząt i umożliwienie asysty policji przy odbieraniu źle traktowanych zwierząt
 5. zakaz trzymania zwierząt na uwięzi w sposób stały, a tymczasowe trzymanie na uwięzi będzie dopuszczone w przypadku uwięzi o minimalnej długości 6 metrów, zapewniające zwierzęciu korzystanie z powierzchni co najmniej 20 metrów kw.
 6. zakaz stosowania kolczatek przy tymczasowym trzymaniu zwierząt na uwięzi.
 7. częstsze kontrole dla schronisk, a inspekcji weterynaryjnej nadać prawo do nakładania mandatów i zakończyć w ten sposób trzymanie zwierząt w schroniskach w złych warunkach
 8. wprowadzenie jednolitej definicji kojca, wraz z minimalnymi wymiarami i standardem technicznym.
 9. utworzenie Rady ds. zwierząt przy ministrze właściwym ds. rolnictwa. "Zadaniem Rady będzie analiza i monitorowanie stanu ochrony zwierząt realizowane m.in. przez coroczną publikację sprawozdania w zakresie dobrostanu zwierząt" – zaznaczono w projekcie ustawy.

PS

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olek
Olek 21.10.2020, 16:55
Gdzie leży Czarnina?

Pozostałe