Przeliczanie emerytur – telefoniczny dyżur ekspertów ZUS-u

  • 14.10.2020, 13:00
  • Źródło: UM Tczew
Przeliczanie emerytur – telefoniczny dyżur ekspertów ZUS-u

Podziel się:

Oceń:

Gdański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na telefoniczny dyżur, podczas którego eksperci odpowiedzą na pytania związane z przeliczaniem emerytur osobom urodzonym w 1953 r.

Urodzeni w 1953 roku będą mogli uzyskać emeryturę powszechną bez pomniejszania podstawy jej obliczenia. Nowelizacja przepisów daje bowiem możliwość korzystniejszego przeliczenia emerytury. Prawo to dotyczy wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 r. i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r.

Kto musi złożyć wniosek o przeliczenie świadczenia, a komu ZUS przeliczy emeryturę z „urzędu”? Komu przysługuje wyrównanie emerytury i kiedy zostanie ono wypłacone? Czy rodzinie zmarłego emeryta urodzonego w 1953 r. przysługuje wyrównanie?

Odpowiedzi na te i inne pytania oraz wątpliwości będzie można uzyskać już 21 października w godz. od 10.00 do 14.00, pod numerem telefonu 58 307 82 91 podczas dyżuru ekspertów ZUS-u z oddziału w Gdańsku.

 

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe