723. Rocznica Urodzin Gniewu. Uroczysta msza, przemarsz i wystawa w weekend

  • 25.09.2020, 14:49
  • redakcja
723. Rocznica Urodzin Gniewu. Uroczysta msza, przemarsz i wystawa w weekend UMiG Gniew

Podziel się:

Oceń:

Dziś Gniew świętuje swoje 723. urodziny. W tym roku obchody odbędą się w nieco zmienionej, pandemicznej formie. W trosce o zdrowie mieszkańców odwołane zostały zaplanowane wcześniej koncerty. Jednak na spragnionych kulturalnych wrażeń czekać będzie wyjątkowa wystawa pn. "Tu wszystko się zaczęło. Dzieje odtwórstwa historycznego w Gniewie".

Obchody 723. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich zainaugurowała uroczysta msza święta w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie w intencji miasta i jego mieszkańców.
Po mszy nastąpił przemarsz na Rynek oraz upamiętnienie tej zaszczytnej rocznicy a także VII Gala Czytelnika "Czytelnik Roku 2019". 
Na piątek zaplanowano także oficjalne Otwarcie Centrum Wsparcia Rodzin w Gniewie. Podczas wydarzenia wygłoszona zostanie również prelekcja historyczna „Przywilej lokacyjny dla Miasta Gniewa”.
Prawdziwą gratką dla miłośników gniewskiej historii będzie wernisaż wystawy pn. "Tu wszystko się zaczęło. Dzieje odtwórstwa historycznego w Gniewie". 
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona. Zaplanowano transmisję live na kanale FB Gniewska TV.
Organizatorzy zapraszają do zwiedzania wystawy w weekend 26-27.09.2020 w godz. 15:00-17:00 oraz w dni powszednie do 2 października br. w godz. 10:00 - 18:00. Wstęp wolny!

Opr. (red.)

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe