Harcerska Orkiestra Dęta – koncert – 6 września

  • 28.08.2020, 09:17
  • Źródło: UM Tczew
Harcerska Orkiestra Dęta – koncert – 6 września

Podziel się:

Oceń:

Harcerska Orkiestra Dęta znowu zagra! Tym razem w pięknej scenerii parku za Centrum Kultury i Sztuki!

Serdecznie zachęcamy do udziału w pierwszym od kilku miesięcy koncertu z udziałem publiczności. Koncert w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej Netki odbędzie się 6 września 2020 o godz. 16.00.

HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.

Zespół ma charakter tzw. concert band, czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.

Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata.

Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski.

Koncert realizowany będzie dla widzów w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym. Ze względu na ograniczenia, ilość widzów nie może przekroczyć 150 osób, a sprzedaż biletów – w cenie 15 zł będzie odbywać się wyłącznie online na stronie ckis.interticket.pl

 

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe